Amasya İtimat

Vefatının 1. yıl dönümünde Ceren Öğretmen için Ağıt yaktılar

Merkez Bankası emekli Baş Müfettişi Fatin Şenel’in gelini, Levent Şenel’in eşi  Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma görevlisi  Ceren Damar Şenel’in 2 Ocak 2019 günü öğrencisinin silahlı saldırısı sonucu hayatını  kaybetmişti.

İlçemizi yasa boğan olay sonrası Şenel’in  hatırasını yaşatmak için akademisyenler, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak öncülüğünde Ceren için bir ağıt hazırladılar. Rektör Parlak, vefatından büyük üzüntü duyduğu genç akademisyen için ‘Ceren Öğretmen Ağıdı’nı yazıp bestelerken, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi akademisyenleri enstrümanları ve sesleriyle esere hayat verdi. Türk Halk müziği sevgisiyle tanınan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise Erol Parlak ile ağıdın bir bölümünün seslendirmesine katıldı. Ceren Öğretmen ve  hayatını  kaybeden tüm eğitimcilere adanan eserin klibi, Şenel’in ölüm yıldönümü olan 2 Ocak 2020 Perşembe günü yayınlandı.

Ceren Öğretmen ve hayatını  kaybeden tüm eğitimcilere adanan eserin klibi, Türkiye Radyo Televizyonu TRT tarafından çekildi.

Yorum Ekle