Vali Varol Taşova’da Öğretmenlerle Bir Araya Geldi 

 

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Taşova Belediye Düğün Salonunda düzenlenen Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantıda öğretmenlerle bir araya geldi.
3 Mayıs 2018 Perşembe günü gerçekleştirilen toplantıda; Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş ve öğretmenler yer aldı.
Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, eğitim durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Vali Dr.Varol yaptığı konuşmada şunlara değindi: “ İlimizin üst düzey yöneticisi olarak kamu hizmetlerinin iyi ve etkili bir şekilde devam ettirilmesinden sorumluyum. Eğitim hizmeti de bunlardan bir tanesi. Ancak benim yönetim anlayışıma göre, bunu her fırsatta dile getirmekteyim, eğitim hizmeti en önemli kamu hizmetidir.
Kamu olarak sunduğumuz en önemli hizmet eğitim hizmetiyse doğal olarak sizlerde en önemli personelimizsiniz. Kamu olarak eğer eğitim hizmetini layıkıyla yerine getirebilirsek diğer hizmet alanlarındaki işimiz gerçekten kolaylaşıyor.
Elimizden geldiğince öğretmenlerimizle bizzat, birebir etkileşim kurmaya çalıştık. Bunların amacı birbirimizi daha iyi anlayabilmek ve benim ilimizin mülki amiri olarak eğitime verdiğim önem vesilesiyle, bu faaliyetleri nasıl daha iyi hale getirebiliriz, bunu bir sohbet havasında konuşarak değerlendirmektir.
Burada en üst düzey yönetici olarak bulunduğum süre içerisinde, benim sizlere bakış açımı bilmenizin, sizlere faydalı olacağına inanıyorum. Gündelik yaşantınızın içerisinde belki yaptığınız işin başkaları tarafından fark edilmediğini düşünebilirsiniz. Benim eğitime, sizlere verdiğim önemi bilmenizi ve verdiğiniz çabaların farkında olduğumu bilmenizi istiyorum.”
Ardından öğretmenlerle bire bir fikir alışverişinde ve değerlendirmelerde bulunuldu.

 

Yorum Ekle