Vali Varol Muhtarlarla Toplantı Yaptı

        Vali Varol Muhtarlarla Toplantı Yaptı

Vali Dr. Osman Varol, muhtarlar toplantısı kapsamında Taşova ilçemizin mahalle ve köy muhtarlarıyla 26 Aralık 2018 Çarşamba günü bir araya geldi.

Toplantıya Vali Varol’un yanı sıra Taşova Kaymakam Vekili Okan Yenidünya,Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Faruk Aykutlu, kurum müdürleri ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Dr. Osman Varol; “Bu çok güzel günde, Amasya’mızın da uzun zamandır hasret olduğu kar yağışına kavuşmuş olduk. Hem tarım için, ziraat için hem de doğa için, çocuklarımız için gerçekten ihtiyacımız vardı. Onun için bu çok güzel günde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.

Bildiğiniz üzere her ay bir muhtarlar toplantısı gerçekleştiriyoruz; çeşitli muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Sizlerle daha önce bu salonda bir araya gelmiştik. Bu toplantıların formatını, amacını, neler yaptığımızı sizler de biliyorsunuz. Mümkün olduğu kadar sizlerin sıkıntılarını dinlemeye çalışıyoruz; bunlara çareler üretmeye çalışıyoruz. Kimine mümkün oluyor kısa vadede kimine mümkün olmuyor ama en azından sık sık bir araya gelmemizin, belirli konuları müzakere etmemizin çok faydalı olduğunu, en azından birbirimizin dilinden daha iyi anladığımızı düşünüyorum.

Bu vesileyle toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah birtakım meseleleri yeniden gündeme getirip çözüm bulma şansımız olur.” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda söz alan muhtarlar,  yaşanan sorunlar ile talep ve beklentilerini tek tek ayrıntılı bir şekilde anlattı. Muhtarlarımızı dikkatle dinleyen ve gereken notların alınması talimatını veren Valimiz, dile getirilen talep ve önerilerin titizlikle takip edileceğinden emin olunmasını istedi. Valimiz, “Bu toplantıları düzenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Dile getirilen sorunların çözümlenme aşamasını bizzat takip edeceğim. Yapacağımız her toplantıda, eksikliklerin giderilmesi noktasında ne kadar yol aldığımızı masaya yatıracağız.” şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle