Amasya İtimat

VALİ MASATLI BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın ev sahipliğinde Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü organizesinde kahvaltılı bir toplantı yapıldı.

10 Ocak 2023 Salı günü Amasya (Turban) Büyük Otelde saat 9.30’da başlayan toplantıda ilimiz genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Gazetecilerin gününü kutlayan Vali Masatlı il merkezi ve ilçelerinde yapılan kamu hizmetleri ile Devlet tarafından  yapılan yatırım ve projeleri slayt gösteri eşliğinde gazetecilerle paylaştı.

Programda konuşan Vali Masatlı basının demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu, vatandaşların zamanında doğru bilgiye ulaşması ve ülkemiz ile dünya meseleleri hakkında farkındalık kazanmaları açısından basın kuruluşlarının önemli bir görev üstlendiğini belirterek; “Değerli basın mensupları öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum.

Basın demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Basın kuruluşları halk ile devlet arasında köprü vazifesi görerek, kamuoyunu doğru bilgilendirme, sorun, istek ve taleplerin yansıtılması noktasında önemli bir görevi ifa etmektedir.

Bizim yönetim anlayışımızda da basın mensuplarının daima özel ve ayrı bir yeri vardır. Görev yaptığımız tüm illerde gazeteci arkadaşlarımızın görüş ve önerileri bize daima ışık tutmuştur. Bu noktada Amasya basınının yapıcı, bilgilendirici bir tutumla halkımıza tercüman olduğunu memnuniyetle müşahede etmekteyiz. Hepinize İlimiz ile ilgili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Sizler, kıymetli basın mensuplarımız, ilimizi Türkiye ve dünya medyasına yansıtan birer ayna, Amasya’nın bu mecradaki tanıtım yüzü olarak görev yapmaktasınız. Bizler de Valilik olarak, sizlerin mesleğinizi yapmanıza yönelik her türlü gelişim ve değişime katkı sunmaya çalışıyoruz.”

 

Yorum Ekle