VALİ IŞIK GAZİLERİ BABA OCAĞINDA ZİYARET ETTİ.

Amasya Valisi Salih Işık Kayseri’de  teröristlerin tarafından yapılan bombalı saldırısında yaralanan Gazi Ufuk Uysal ile Bitlis Tatvan’da yaralanan   Gazi Serkan Güney’i baba ocağında ziyaret etti.

27 Aralık 2016  Salı günü Kayseri’deki hain saldırıda yaralanan Ufuk Uysal ve Bitlis Tatvan’da  yaralanan Serkan Güney’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan  Vali Salih Işık’a  Amasya 15. Er Eğitim Tuğayı Tankçı  Kurmay Albay  Zafer Uğur, Jan .Alay Komutanı Albay Selami Akşit  Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz Belediye Başkanı Bayram Öztürk eşlik etti.
Gazi Komando Er  Ufuk Uysal’ın  sağlık durumunun iyi olmasının sevindirici olduğunu kaydeden Vali Işık, kısa zamanda toparlanacağına ve eski sağlığına kavuşacağına inandığını dile getirdi. Olayın  nasıl meydana geldiği hakkında bilgi alan Vali Işık, Baba  Arif Uysal’ın da  komando olarak askerlik yaptığını oğluna komutanının adını verdiğini öğrendi.

Amasya Valisi Salih Işık gazi ile yapılan sohbetler sonrasında  yaptığı açıklamada;”Kardeşimizi ziyarete geldik.Kendisini maşallah çok iyi bulduk.Hızla iyileşiyor.Gözleri çakmak çakmak, Babasını da az önce dinledik. Çok metin.çok gururlu.Aynı görevi yarın verseler seve seve yapmaya hazır olduğunu  ifade ediyor.Bu hain saldırılar millet olarak  canımızı yakıyor. Bu saldırılar bizim birliğimizi beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha çok perçinliyor.Daha çok birbirimize omuz veriyoruz.Düşmanlarımızın aksine bizleri daha çok milletimizi tek yürek  yapıyor.Daha çok birlik ve beraberlik güçlenecektir.Milletimiz inşallah şanlı geleceğine adaleti ile merhameti ile dönecektir.”dedi.

1 Eylül 2016 ‘da Bitlis Tatvan’da yaralanan Gazi  Serkan Güney’i baba evinde ziyaret etti.Gazi Serkan Güney’den sağlık durumunun iyi olduğunu her gün daha da iyiye gittiğini dinledi.

Vali Işık;”Devlet ve Millet olarak yanınızdayız.  Vatan savunmasında görev alan ve bu uğurda canını hiçe sayarak  Gazi olan vatan evlatlarını bu milletin hiç bir zaman unutmayacağını belirtti. İçinde vatan sevgisi olmayan hiçbir kimse bu kutsal görevi yapamaz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden şehitlere  Allah’tan rahmet, gazimize tekrar acil şifalar diliyorum “dedi.


_mg_8749

_mg_8760 _mg_8759 _mg_8758 _mg_8752 _mg_8753 _mg_8754 _mg_8755 _mg_8756 _mg_8757 _mg_8751 _mg_8749

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.