Türk Telekom, Amasya il genelinde 7 adet internet evi kurdu

Biri Amasya il merkezinde, 6 adedi de ilçe merkezlerinde bulunan internet evlerinde toplam 140 adet LCD ekranlı en yeni teknolojiye sahip bilgisayarlar, bilgisayar masaları, koltuklar, dolaplar, lazer yazıcı ve yazıcı masaları, klimalar ile yüksek hızda internet bağlantısı için gerekli switch ve router/modemler bulunuyor.
Kurulumu tamamlanan internet evleri, il merkezinde Valilik, ilçe merkezlerinde Kaymakamlıklara devrediliyor.
İnternet evi yada Kamu İnternet Erişim Merkezi (KİEM) projesi ile halkın geniş kesimlerinin bilgisayar ve internet teknolojilerinden ücretsiz olarak faydalanması, internet ve bilgisayar okur/yazarlığının arttırılması ve bu şekilde bilgi toplumu olma yolunda mesafe kaydedilmesi hedefleniyor.
Bilindiği üzere Türk Telekom ilimizde geçmiş yıllarda da eğitim alanında da çeşitli desteklerde bulunmuş, 2005 yılında Ziyaret İlköğretim okuluna bir bilgi teknolojisi sınıfı kurmuş, 2006 yılında Amasya genelinde başarılı 41 lise öğrencisine bilgisayar ve ADSL internet hediye etmiştir. Türk Telekom’un Amasya il merkezinde yapımı devam eden 16 derslikli Bilişim Meslek Lisesi ve 300 öğrenci kapasiteli kız/erkek öğrenci yurdunun da 2008-2009 öğretim döneminde hizmete verilmesi planlanıyor.

Yorum Ekle