TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 166.YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

             TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 166.YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI


                  Yurdun her yerinde olduğu gibi ilçemizde de   Türk Polis Teşkilatı’nın 166’ncı kuruluş yıldönümü  10 Nisan 2011 Pazar günü düzenlenen tören kutlandı.
        10 Nisan Polis Günü nedeniyle Taşova  protokolü ,Anıt alanında bir araya geldi. Törene   İlçe Kaymakamı rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı törende;Garnizon Komutanı Per.Bnb. Erkan Monavoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Uzun, Belediye Başkan Vekili Mehmet Duman,Emniyet Amiri Hüray Sancı,İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Bahadır Telli.Belde Belediye Başkanları ,Daire amirleri,emniyet mensupları ve davetliler katıldı.


      Emniyet Amirliğinin çelenginin Atatürk Anıtına sunulmasına müteakip saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan Emniyet Amiri Hüray Sancı  ;Taşova’nın  en huzurlu ilçelerden birisi olduğunu söyledi. Burada en büyük pay sahibinin ilçe halkı olduğunu belirten Sancı, huzur ve güven ortamını halktan aldıkları destekle sağladıklarını söyledi.
       Daha sonra Polis Haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda derece elde eden öğrencilere ödülleri törene katılan protokol tarafından verildi.
       Anıt alanındaki törenin son bulmasının ardından İlçe Emniyet Amiri Hüray Sancı, İlçe Emniyet Amirliği  hizmet binasında  tebrikleri kabul ederken  davetlilere pasta ve meşrubat ikramı yapıldı.


 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.