Amasya İtimat

Trabzon’da 1 hafta görevde o artık KAMP LİDERİ

İlçemiz de İHA Muhabiri ve Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan ayrıca Taşova Gençlik Merkezi’ninde gönüllü genci olan Serdoğan Sıvacı, geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Antalya’da düzenlediği Kamp Liderliği eğitimine katılarak kamp liderliği unvanını aldı.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Enes Efendioğlu tarafından yeleği giydirilen Sıvacı, bu hafta ilk görev yerine atandı.

Trabzon’un Düzköy ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Kampı’na atanan Serdoğan Sıvacı ve beraberinde ki 10 Kamp Lideri arkadaşı 142 gence 1 hafta boyunca liderlik edecek.

Gençlik Kampı, Trabzon’a 55 km uzaklıkta, Düzköy İlçesi’ne bağlı Haçkalı Baba mevkiindeki kamp alanında gerçekleştiriliyor. Konaklamalar, kamp alanındaki ağaç bungalov evlerde yapılıyor. Kamp alanında gençler için yemekhane, mutfak, sentetik futbol sahası, badminton ve voleybol oyun alanları mevcut. Gençler bir hafta boyunca kampta trekking, halk oyunları, drama, paintball, futbol, mini golf, badminton, voleybol gibi çeşitli etkinliklerle vakit geçirecek. Ayrıca Sümela Manastırı, Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü ve şehir gezileri de programda yer alıyor.

Yorum Ekle