TOKSOY DER.BAŞKANI ÖZDEMİR ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD OKUTTU.

Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  (TOKSOY-DER)  24 Mart 2016 Perşembe günü Merkez Çarşı Camiinde  öğle namazı öncesi şehitler için mevlit okuttu.

Merkez camii imamları ve vaizlerinin  muhteşem  Kuran tilavetiyle birlikte okutulan mevlid-i şerifin duasını  İlçe Müftüsü Harun Yılmaz yaptı. 2013 yılında göreve  gelen  Dernek Başkanı  Kazım Özdemir, dernek üyelerinin birlik ve beraberliğini sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır

Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Dizeleri ile duygularını dile getiren Özdemir, ”Bu toprağı bizlere vatan yapan şehitlerimizin  aziz  ruhlarına  Taşova Orman Köyleri  Sosyal Yardımlaşma  ve Dayanışma  Derneği olarak Kur-an-ı Kerim ve Mevlid-i şerif okutarak hediyeler gönderdik. Bilindiği üzere terörle mücadele yoğun bir şekilde devam ediyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak için, askerimiz, polisimiz gözünü kırpmadan, gecesini gündüzüne katarak görev yapıyor. Yapılan hain saldırılar sonucunda ise şehitlerimiz geliyor.  Ülke olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. Hayasızca  bir akımı durdurmak için sıradağlar gibi dizilerek  gencecik bedenlerini vatana siper eden  aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz.Karınca misali hediyelerimizi Cenab-ı Hak kabul buyursun. Davetimize icabet eden cemaatimizden Cenab-ı Hak razı olsun. Kur-an-ı kerim  ve mevlid-i şerif okuyan  hocalarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

ŞEHİTLERE MEVLİD ŞEHİTLERE MEVLİD (2) ŞEHİTLERE MEVLİD (1) ŞEHİTLERE MEVLİD (3) ŞEHİTLERE MEVLİD (4) ŞEHİTLERE MEVLİD (6) ŞEHİTLERE MEVLİD (5) ŞEHİTLERE MEVLİD (7) ŞEHİTLERE MEVLİD (8) ŞEHİTLERE MEVLİD (10) ŞEHİTLERE MEVLİD (9) ŞEHİTLERE MEVLİD (11) ŞEHİTLERE MEVLİD (12) ŞEHİTLERE MEVLİD (14) ŞEHİTLERE MEVLİD (13)

.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.