Amasya İtimat

TEK ÇARE MHP

Milliyetçi Hareket Partisi Taşova İlçe Teşkilatının yedinci olağan kongresi  7 haziran 2009 Pazar günü Taşova  Belediye Düğün salonunda yapılacaktır.  Her geçen gün büyüyen   MHP  alternatifsiz denilen AKP ye sağda alternatif olacak tek parti hüviyetindedir.  İktidar yürüyüşüne başlamıştır. Genel kurulun ön hazırlığı olan ilçe kongrelerinin ardından il kongresini yaptıktan sonra muhtemelen Kasım  ayı içerisinde genel kurulunu yapacaktır.


 


  Öncelikli olarak ilçe kongresidir. Yapılan istişareler ve görüşmeler sonucu ilçe kongresinin bir milat olacağının sinyalleri şimdiden verilmeye başlanmıştır. MHP bilgi ve birikimi yüksek ekiplerden kurulu bir liste ile kongreye gideceği bellidir.


 


    Muhalefette, iktidar olmanın hesabını yapacak hizmet ordusu kurmaya kararlı olduğunu görmekteyiz. Katılımlarında olacağı kongre öncesi  birlik ve beraberlik mesajının yoğun olması, kırk yıllık geçmişi olan bir partinin hala misyon ve vizyonundan bir şey kaybetmediğini ilk gün gibi aynı heyecan içinde olduğunu hep beraber göreceğiz..


 


     Ayrıca MHP  7  Haziran 2009 tarihini   Taşova için bir milat kabul etmiştir. Taşova’nın ekonomik sosyal kültürel problemlerinin çözümünde fikir beyan edecek, yıkıcı değil yapıcı muhalefet anlayışını Taşova’da örnekleyecek, hedefin ise gelecek seçimler için yerel ve genel iktidara talip olacağının emareleri verilmeye başlamıştır.


 


29 Mart mahalli idareler seçimlerinde MHP Taşova genelinde başarılı sonuçlar almış üç belde belediye başkanlığı ve bir  il genel meclis üyeliği almıştır. İlçe merkezinde ise sayıla bilinecek birçok nedenlerle her ne kadar başarısız oldu ise genel anlamda Amasya ilinde en başarılı ilçe olma özelliğine sahip olmuştur.


 


Bu kongrede Milliyetçi Hareketin ayak seslerinin Belediye meclisinde de olacağını şimdiden okuyucularla paylaşmanın mahsuru olmadığını görmekteyim.


 


Taşova’da siyaseti yönlendiren siyasilerin  çoğunluğunun tandanstı MHP olduğundan inanıyorum ki, çok değil kısa  bir zaman sonra birlik beraberliğin adresi  MHP olacaktır.. Belki, bunun içindir ki bu kongreyi izlememek siyasetle az buçuk uğraşanların izlememesini kendilerine kayıp olarak telâkki edeceklerdir.


 


7 Haziran’ dan sonra durmadan dinlenmeden çalışacak ekiplerle donatılacak MHP Taşova’nın geleceği için plân ve programını siyasi ikbal arayışına değil topluma hizmet anlayışına yandaşa değil vatandaşa hizmet anlayışı ile   yeni yapılanma içerisinde hareket  edeceğine inancım şimdiden  sonsuzdur.


 


Ülke ve Millet sevgisinin ön planda olduğu mahkûmiyeti ve mağduriyeti olmuş ama asla millete mahcubiyeti olmamış, ülkenin birliği ve bütünlüğüne leke getirmemiş, getirmek isteyene de en  sert tavrını takınan bir fikriyatın içerisinde, ”Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik“ anlayışını şiar edinerek MHP’de hizmet etmiş, 1969 yılından günümüze kadar hangi kademede olursa olsun tüm partililere, gençlik kuruluşlarında ocaklarda görev alan  hizmeti bulunan herkese  saygı ve derin muhabbetlerimi  iletirim. hayatta olmayanlara Cenab-ı  Allah’tan rahmet, hayatta olanlara ise  kutlu iktidarın 2011 yılında gerçekleşmesini görmeyi  Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.


 


Bu vesile ile  MHP TAŞOVA İLÇE KONGRESİ ülkeye, Taşova’ya ve tüm insanlığa hayırlı uğurlu olsun..

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.