Amasya İtimat

TAŞOVA’YA ORGANİZE SANAYİ VE SERA BÖLGESİ KURULACAK

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun ile bir araya geldi. Amasya TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devraldığı günden bu yana sadece merkeze değil, kente ilçeleri ile birlikte büyük önem verdiklerini söyleyen Kırlangıç, Taşova ilçemiz ile her zaman iç içe olduklarını ve kapılarının Taşovalı hemşerilerimize hep açık olduğunu söyledi.

Taşova Kaymakamı ve Belediye Başkanı ve Esnaf ve sanatkarlar odası ile sık sık bir araya gelerek Taşova için yapılabilecek projelerin gündeme taşındığını ifade eden Kırlangıç, “Göreve geldiğimizden beri gerek iftar organizasyonlarında, gerek düzenlediğimiz toplantılar ve törenlerle Taşovalı hemşerilerimizle bir araya geldik. Bulunduğumuz makamın gerçek sahiplerinin kendileri olduğunu ve her zaman kapılarımızın açık olduğunu ifade ettik. Ekonomiye katkı sağlayabilmek, üretimi teşvik etmek için Taşova’ya yeni kapılar açtık. KOSGEB desteklerinden faydalanabilmeleri için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenleyerek onlarca Taşovalı girişimcimize Girişimcilik Sertifikası alma imkanı sağladık. Taşova için ne yapabiliriz diye Taşovalı hemşerilerimizi mülki ve idari amirleri ile “Taşova Geleceğini Konuşuyor” isimli bir toplantıda bir araya getirerek birlikte çalışmalar yaptık. Tarım ve ormancılık alanında Taşova’nın bir değer olduğunu her fırsatta her ortamda dile getirdik. Bunun için bir Sera OSB Bölgesi’nin Taşova için gerekliliğini savunduk ve çok şükür ki artık bu hayal gerçek olmaya çok yakın. Meclisimizde Taşova’da kurulacak Sera OSB Bölgesi için kurucu ortak olma yönünde yaptığımız görüşmeleri karara bağladık. Valilik nezdinde yürüttüğümüz çalışmalarımız meyvesini verdi ve Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman Varol’un başkanlığında Taşova Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi Proje Toplantısını gerçekleştirdik.

Tarımın yanı sıra sanayi faaliyetlerinin de geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda da yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İnşallah en kısa zamanda Belediyemiz ile birlikte 250 dönümlük bir arsanın Taşovalı sanayicimizin kullanımına tahsis edilmesini de gerçekleştireceğiz. Bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Taşova ESOB Başkanı Süleyman  Torun,  Murat Kırlangıç’ın yaptığı çalışmalar için teşekkür etti. Süelyman Torun, “Amasya TSO’nun yakaladığı bu ivme hepimizi sevindirdi. Bu hareketlenmede sayın başkanımızın yüklenmiş olduğu rolün hepimiz farkındayız. Birlikte hareket edebilme kabiliyeti ve bizlere olan yakınlığı sayesinde yürütülen tüm çalışmaların içinde bizler de yer alıyoruz. Kendisine başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Yorum Ekle