Taşova’nın İlk Bayan Hakemi Düdük Çalmaya Başladı

Taşova Alpaslan köyünden Ercan Albayrak’ın kızı Asen Albayrak ilçemizin ilk bayan futbol hakemi olarak Kastamonu’da düdük çalıyor.

Türkiye Bayan Futbol liglerinde Amasya Eğitim Spor, Osmaniye Demirspor ve Hatay Dörtyolsporda futbolcu olarak uzun yıllar yeşil sahalarda başarı ile top koşturan Asen Albayrak futbol hakemliğine başladı.

Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Asen Albayrak  futbolculuk  yaşantısını bitirdikten sonra futbola hakem olarak hizmet etmeye karar verdi.

Yaklaşık bir yıldır Kastamonu amatör ligde düdük çalan Albayrak  İl Hakem otoriteleri tarafından oldukça başarılı bulunarak gelecekte  Türk hakemliğinin iyi bir bayan hakem kazanacağını belirttiler.

Orta hakem olarak görev yaptığı son karşılaşamayı izleyen  Kastamonu İl Hakem Kurulu Başkanı Bahri Baytekin; “İlimiz çok yetenekli bir hakem kardeşimizi kazanmak üzere.Yeşil sahalarda daha başarılı işler yapacağına ve en kısa sürede üst klasmanlarda göreceğimize inanıyorum. Bu arkadaşımız  diğer bayan kardeşlerimize de olumlu yönde örnek olacağına ve gelecek yıllarda ilimizde bayan hakem sayısınında böylece artacağına inanıyorum” dedi.

Yorum Ekle