Amasya İtimat

TAŞOVALILAR DERNEĞİ’NDEN, HUZUREVİ YAŞLILARINA ANNELER GÜNÜ SÜRPRİZİ

12 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla Suluova Taşovalılar Derneği Kadın Kolları tarafından, Huzurevinde “Anneler Günü” kutlama programı düzenledi.
Kadın Kolları Başkanı Aysel Semiz ve üyeleri ellerinde pasta ve çiçeklerle Suluova Hacı Muammer Koca Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek burada misafir edilen yaşlı annelere sürpriz yaptı.
Huzurevi Müdür Yardımcısı Bülent Erol ve çalışanlarına yaşlılara olan destekleri için teşekkür de eden Aysel Semiz ve dernek üyeleri, tek tek ziyaret ederek yakından ilgilendikleri yaşlılara çiçek verip ellerini öperek günlerini kutladı.
Birer tecrübe abidesi olan yaşlıların her zaman başlarının tacı olduğunu ve dualarına ihtiyaç duyduklarını dile getiren Aysel Semiz; “Anne sevgisi dışında kalan bütün sevgiler bencildir. Kadınlar zayıftır ama analar güçlüdür. Cennet anaların ayakları altındadır. Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı, vefayı ve hoşgörüyü öğreten, yaşamın en kutsal vazifesini yerine getiren annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, bütün annelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyoruz. Bu özel günlerinde yanlarında olmayı ve onlara sevgi ve minnet duygularımızı ifade etmeyi amaçladık.“ dedi.
Ardından dernek üyeleri ile huzurevi yaşlıları tarafından bugüne özel hazırlanan ve üzerinde “anneler gününüz kutlu olsun” yazan pasta kesilerek ikram edildi.
Hatırlanmaktan ve ziyaret edilmekten büyük memnuniyet duyan Huzurevi yaşlılarımızın moral bularak yaşama sevinçlerinin arttığı anneler günü etkinliği Suluova’nın yerel sanatçısı Kerem Demirci ve ekibinin seslendirdiği güzel türküler eşliğinde dernek üyeleri ile huzurevi sakinleri oyunlar oynayarak hep birlikte anneler gününü kutlayıp güzel vakitler geçirdi.
Kaynak:Suluovayenihabergazetesi-AA/Murat Arslan

Yorum Ekle