Amasya İtimat

Taşova’da Stajyer Öğretmenlere Seminer

Taşova ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından stajyer öğretmenlere çevreyi tanıma ve uyum semineri verildi.

Boraboy gölünde düzenlenen seminerde genç öğretmenlere, öğretmenlik mesleğiniz hayırlı olsun diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer

“Öğretmenlik mesleği tecrübe ile olgunlaşan bir meslektir. Öğretmenlik sıradan bir memuriyet gibi sekiz beş arası yapılan bir iş gibi düşünülemez. Çünkü ülkemizin geleceği bize emanet ediliyor ve bizde bunun farkındayız. Bunun için mesai saatleri dışında bizler bu çocuklarımıza neler verebilirizin derdinde olmalıyız.

Bizler çocuklarımıza çok iyi fen, matematik, sosyal öğretebiliriz ama vatanını milletini manevi değerleri yüksek olan ve iyi bir insan olmayı öğretemezsek büyük yanlış yapmış oluruz.

Biz onlara vatan millet sevgisini aşılayamaz isek çok iyi pilot olur meclisini bombalar,  imam ise dini kullanarak hainlik yapar. Onun için önceliğimiz vatan millet sevgisini kazandırmak olmalıdır ve kırmızı çizgimiz bu olmalıdır.

İlçemizde 400 öğretmen ve diğer çalışanlarla 600 kişilik bir eğitim ordusuyuz ve yaklaşık beş bin öğrencimiz bulunmaktadır.

Mesleğe güzel bir ilçede başlıyorsunuz. Öğrencilerimizin profili ve velilerimizin öğretmenlere yaklaşımı gayet iyidir.

Hep beraber bu kutsal görevi kanunlar çerçevesinde en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz.

Sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kapısı her zaman açıktır”dedi.

IMG_1397 IMG_1398 IMG_1399 IMG_1402 IMG_1403 IMG_1404 IMG_1406 IMG_1407 IMG_1409 IMG_1410 IMG_1423 IMG_1424 IMG_1434 IMG_1435

 

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.