Taşova’da Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri

Taşova’da Mevld-i Nebi haftası Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen etkinliklerle  kutlandı.

İlk program 21 Kasım Çarşamba günü Müftülük salonunda saygı duruşunda bulunulması, istiklal marşının okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Program Hz. Muhammed’in hayatını anlatan vido gösterimi, ilahi, oratoryo ve şiirlerin okunması ile sona erdi.

Programa Kaymakam Okan Yenidünya, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Millli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer ve  öğrenciler katıldı.

İkinci program 22 Kasım Perşembe günü Merkez çarşı camiinde halka aşure dağıtımı ve okulun öğretmen ve öğrenciler tarafından öğle namazı öncesi  mevlit okutuldu.

Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kemal Vehbi Onay  “Bu yıl Mevlid-i Nebi haftasını “Peygamberimiz ve Gençlik” teması ile kutluyoruz.O rahmet Peygamberi olarak dünyaya geldi. Bir zamana veya bir bölgeye değil, tüm alemlere rahmet olarak geldi

Biz Müslümanlar olarak Peygamber efendimize iman edeceğiz, tanıyacağız, anlayacağız, her yönü ile seveceğiz, tabi olacağız, örnek alacağız ve Peygamber efendimize şahit olacağız.” dedi.

video:

 

Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Mevlid-i Nebi Etkinlikleri

2018.11.19 taihl Pansiyonda Mevlid Programı Fotoğraf Albümü

2018.11.21 taihl Mevlid-i Nebi Salon Programı Fotoğraf Albümü

2018.11.21 taihl Mevlid-i Nebi Salon Programı Video Albümü

2018.11.22 taihl Mevlid-i Nebi Taşova Merkez Cami Programı Fotoğraf Albümü

Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Tüm Etkinlikler Arşivi

Yorum Ekle