Taşova’da Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi Programı Düzenlendi

Taşova’da Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi Programı Düzenlendi

İlçemizde Mekke’nin Fethinin 1387. Yılı Kutlama ve Kudüs Gecesi programı düzenlendi.

Belediye Düğün Salonunda, Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen program saat 19.30’da saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran’ı Kerim okunması ile başladı.

AGD olarak gençlerin yetişmesine önem verdiklerini vurgulayan Anadolu Gençlik Derneği Taşova İlçe Başkanı Mustafa Şimşek

“Nereye baksak Müslümanlar kan ağlamaktadır. Halep, Arakan, Doğu Türkistan ve Filistin olmak üzere dünyanın her bölgesinden arşı titreten mazlumların feryatları yükseliyor. Ancak gerektiğinde vatanı için canını ortaya koyan necip milletimiz, hem dünyanın dört bir tarafındaki acı ve ızdırap içerisinde olan Müslüman kardeşlerine sahip çıkmış hem de ihanet şebekelerine karşı durarak kendi vatanını kimseye yar etmemiştir” dedi.

Program şiirlerin okunması, ezgiler sunulması, sinevizyon gösterileri ve AGD Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Sami Koçak’ın Mekke’nin Fethi konferansı ile devam etti.

Programın sonunda 16 Aralık 2017 Cumartesi günü yapılan Siyer-i Nebi Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri ve yarışmada görev alan, emeği geçen öğretmenlere de plaketleri verildi.

Ödüller:

Ortaokullar arası yarışmada

Birinci: Muhammed Mustafa Bolat –  Taşova İmam Hatip Ortaokulu.

İkinci: Eminenur Yurteri – Taşova Yatılı Bölge Ortaokulu.

Üçüncü: Betül Yılmaz – Taşova Atatürk Ortaokulu.

Liseler arası yarışmada

Birinci: Fadime Esra Karakaya – Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi.

İkinci: Esra Köksal – Taşova Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Üçüncü: Abdulkadir Öztürk – Taşova Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi.

Programa Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem Özdemir, İlçe Müftüsü Harun Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri  ve vatandaşlar katıldı.

 

archive.org albumu

Yorum Ekle