Amasya İtimat

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Spor Etkinlikleri

Taşova ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Kaymakamlık,Belediye ve Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençler bisiklet şenliği ile kurumlar arası dörtlü futbol turnuvası düzenlendi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk ile çocuk ve gençler bisikletleri ile Atatürk Bulvarında yaklaşık bir kilometrelik yolda 15 Temmuz anısına pedal çevirdiler.

Günün ikinci etkinliğinde ise  Şehit Orhan Gülmez Anadolu Lisesi Halı sahasında Kaymakamlık,Belediye,Milli Eğitim ve İlçe Spor Müdürlüğünün katıldığı kurumlar arası dörtlü futbol turnuvası düzenlendi.

Finalde Kaymakamlığı yenen İlçe Spor Müdürlüğü turnuvada birinciliği elde etti.Turnuvaya katılan tüm sporculara 15 Temmuz anısına yazılı madalyalar verildi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk turnuva sonrası yaptığı açıklamada

“Amacımız 15 Temmuz’u unutturmamak ve hem çocuklarımıza hem de gençlerimize vatan millet sevgisini aşılamaktır.

Burada yenmek veya yenilmek önemli değil önemli olan 15 Temmuz’a bir atıfta bulunmak ve önemini bir kez daha hatırlamak.15 Temmuz bu memleket için bir yüz karası olmakla beraber 16 Temmuz tarihimiz açısından bir yıldönümü olmuştur.Cenabı Allah bize bir daha bu kötü günleri göstermesin birlikte daim eylesin”dedi.

Yorum Ekle