Amasya İtimat

TAŞOVA YİBO’DAN PROFESYONELLERE YAKIŞIR ŞİİR DİNLETİSİ

 

TAŞOVA YİBO’DAN PROFESYONELLERE YAKIŞIR ŞİİR DİNLETİSİ


Daha çok adını hentbol ve diğer spor dallarıyla duyuran İlçemiz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu düzenlediği “Akşam Sefası Şiir Dinletisi” ile gönülleri fethetti.


28 Mayıs 2012 Pazartesi akşamı saat 20:30’da Belediye Düğün Salonu’nda başlayan etkinlikte, enstrüman, şarkı ve şiir okuma noktasında profesyonellere taş çıkaran öğretmen ve öğrencilerimiz izleyicilere farklı bir gece yaşattı.


Program saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başladı. Devamında Okul Müdürü Ahmet Akçe, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy birer konuşma yaptılar. Programda Taşova YİBO Müzik dersi öğretmeni Kübra Kayış sazı ve sesi ile dikkatleri üzerinde toplarken 6 parça seslendirdi. Öğretmen İsmet Çağdaş 1 şiir ve 2 parçanın solistliğini başarı ile icra ederken, kemanı ile Taşova Yeşilırmak İlköğretim Okulu Müzik dersi öğretmeni Veysel Gönülalan gecenin kahramanıydı. Yine YİBO öğretmeni Engin Kaba söylediği 2 parça ile izleyicilerden büyük alkış aldı.


Piyanist Alper Darıcı, öğretmenler Elif Sarı Armağan ve Yurdagül Üstündağ seslendirdikleri parçaları başarı ile icra ederken YİBO öğrencileri Gürsun Kavak, Cansel Dikmen, Aleyna Zorlu, Abdurrahman Tuna, Zeynep Demir, Gamze Yaşar, Arif Şahin Aslan, Muhammet Taşova, Selahattin Pasun, Ozan Pasun, Arzu Ünlü, Ahmet Altuntaş performansları ile izleyicilerden tam not aldı.


Böyle güzel bir geceye imza atan YİBO Okul Müdürü Ahmet Akçe ve emeği geçen idareci, öğretmen, okul personeli ve tüm öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.—ViDeOsu—tamamı yayınlandı101- Taşova YİBO 2012 Yıl Sonu Şiir Dinletisi


………………………
Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.