Amasya İtimat

TAŞOVA YAZ FUTBOL KURSU BAŞLADI

0
518

                        TAŞOVA YAZ FUTBOL KURSU BAŞLADI 
 
              Taşova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından her yaz tatilinde olduğu gibi bu  seneki yaz tatilinde ilçe merkezinde Yaz Futbol Kursu açıldı.
              10-14 yaş grubuna hitap eden  yaz futbol Kursu 29 Haziran 2010 Salı günü başlamış olup kursa 25 öğrenci kaydı yapılmıştır.Hafta içi pazartesi,Salı,perşembe ve Cuma günleri saat 17.30 da şehir stadyumunda çalışmalarını devam ettiren Yaz Futbol Kursu Ramazan ayının başlamasına kadar devam edecektir.
               Yaz Futbol Kursunun hocalığını  Taşova Spor’un eski futbolcularından Tevfik  Öztürk yapmaktadır.
Öztürk ;Bizler yıllar yılı futbolcu olarak Taşova hizmet ettik.Futbolu bıraktıktan sonra kurslara katılarak Futbol Antrenör diploması aldık.  Hizmetimiz yeni yetişen çocuklarımıza bilinçli bir şekilde futbolun alt yapısını öğretmek ve çocuklarımız hem oynarken hem de seyrederken bilerek izlemelerini sağlamak.Kursun ilk günlerinde 3-5 pas yapamazken şimdilerde ise 30 pasın üzerine  çıkmışlardır.Bizim tek isteğimiz çocuklarımıza destek olunması ve hangi sporu olursa olsun bilerek yapmasıdır.
            Bu arada Yaz futbol kursunun açılmasında desteklerini esirgemeyen ilçe spor Müdürü Ahmet Dayıbaş ve Yaz Futbol Kursunun malzeme ihtiyacını karşılayan Özgür Mobilya A.ş.Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Ağış’a teşekkür ederiz dedi. 
            Ayrıca ilçemizin yetiştirmiş olduğu en kariyerli futbolcu olan Zafer Uysal önümüzdeki günlerde Taşova’ya gelerek futbol kursunda bulunan öğrencilerle birlikte olup bilgi birikimlerini ve tecrübelerini anlatıp birlikte antrenman yapacaklardır.

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz