TAŞOVA LİSESİ BAHÇESİ HER YIL İMAJ DEĞİŞTİRİYOR

 

     Taşova Lisesi  okul bahçesi son yıllardaki düzenlemelerle yaz-boz tahtasına döndü.

    Taşova’nın merkezinde buluna Taşova Lisesi, 1970 yılında eğitim öğretim hizmetlerine açılan ve  ilçe merkezi, köy ve kasabalarından bir çok büyüğümüzün yuvası olması onurunu taşımaktadır. 40 yıldır her türlü zorluğa rağmen ayakta durma mücadelesini  2010 yılında yapılan güçlendirme çalışmaları ile hizmet vermeye devam ediyor.

     Aynı mücadeleyi bire bir sürdüren okul bahçesi de her türlü etkinliğe mekan oldu. Nişan, düğün, şenlik etkinliklerinde bile kullanılan bahçe, otopark hizmetleri için de kullanıldı. 3200 metrekarelik bahçenin 1200 metrekarelik kısmı otopark olarak kullanılmaya karar verildi. 750 ton malzeme iş makineleri ile bahçe zeminine serildi, dolgular yapıldı, otopark ücret levhaları asıldı. Bir süre sonra çalışmayan otopark kaderine terk edildi. Otopark yapımı için harcanan emekler boşa giderken, atıl olan bu alan tekrar okul bahçesine katıldı.  Belediyeden  10 bin kilitli parke taşı desteği ile (2500 TL)  yapılan alanın diğer kısmı Okulun kendi imkanları ile  yapılmış olup,18 Bin TL”ye malolan  bu alanın basketbol ve voleybol sahası olarak kullanılacağı öğrenildi.

    Okul Müdürü Bayram Öztürk, eğitim ve öğretime önem veren, kurum ve kuruluşlarla, sivil toplum örgütleri ile son derece diyalogu iyi olan, eğitimde teknolojinin yerini çok iyi bilen, zamanı ve mekanı iyi kullanan  ,okulunda birlikteliği sağlayan bir idarecimiz.  Okul Müdürümüz Bayram Öztürk’ten şu okul bahçesini , yaz-boz tahtası olmaktan kurtarıp kalıcı bir çalışma ile hayata geçirmesini bekliyoruz.

CHA-TAŞOVA GAZETESİ

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.