TAŞOVA KİTAP GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ vedeosunu izleyin

                 TAŞOVA KİTAP GÜNLERİ’NE YOĞUN İLGİ

 

İlçe Kaymakamımız İbrahim Halil ŞIVGAN öncülüğünde Taşova Kaymakamlığı, Taşova Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Taşova’da ilk kez 16-17 Haziran 2010 tarihlerinde iki süreyle düzenlenen “Taşova Kitap Günleri” etkinliği yoğun bir katılım ve ilgiyle izlendi. Böylece İlçemizde bahar mevsiminin en güzel günleri ve eğitim öğretim yılının son günleri renkli etkinliklere ve paylaşımlara sahne oldu.

“65 Dev Öğrenci Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlikte kitap satış stantları ve ödünç kitap stantları açıldı, şair ve yazarlar için imza günü stantları açıldı. Ayrıca İlçemiz Yeşilırmak İlköğretim Okulu öncülüğünde 65 Bin Dev Öğrenci standı açılarak yıl içerisinde yapılan çalışmalar sergilendi. Taşova Anadolu Lisesi, Taşova Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Özkanağış İlköğretim Okulu da proje stantları açarak ilk ve orta dereceli okulların yıl içerisinde ürettikleri projeler ve çalışmalar bu stantlarda sergilendi. 16 Haziran Çarşamba günü erken saatlerinden itibaren adeta bir fuar alanına dönüştürülen Taşova Meydanı bayraklar, balonlar ve Atatürk resimleri ile süslenirken, ilçemiz ilköğretim ve orta dereceli okulların kurmuş oldukları stantlar görülmeye değerdi.

65 Bin Dev Öğrenci Projesi’nin mimarı Amasya Valimiz Sayın Halil İbrahim Daşöz ile beraberindeki heyet Amasya Emniyet Müdürü Ayhan Acet, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Mustafa Saatçi, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar, belde belediye başkanları ve daire amirleri etkinlik alanını gezerek incelemelerde bulundular. Başta Sayın Valimiz olmak üzere stantları ve etkinlik alanının gezen ziyaretçiler okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerden etkinlikle ilgili bilgi aldılar, onların duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Taşova Lisesi emektar resim öğretmeni Bünyamin Yılmaz’ın muhteşem sanat eserleri kiraz dekoruyla oluşturulan Atatürk-İzindeyiz ve 65 bin Dev Öğrenci maketiyle birlikte inek maketi büyük beğeni topladı. Maketin özelliği ise inek sütü yerine yayık ayranı vermesiydi. Ayran ilk olarak Amasya Valisi Sayın Halil İbrahim Daşöz’e ikram edildi. Ayrıca, İlçemiz Ballıdere Ömersaray Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin müzik sunumu ve ilköğretim öğrencisi Burak Özdemir solistliğinde Amasya Türküleri ile seyircilere hoş dakikaları yaşattılar. Şahinler İlköğretim Okulu mani ekibi öğrencilerinin sunduğu skeç ve parodileri de bir o kadar güzeldi ve izlenmeye değerdi.

Etkinliğin akşam bölümünde ise Şiir ve Edebiyat vardı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY’un daveti üzerine etkinliğe katılmak ve okuyucularla buluşarak kitaplarını imzalamak üzere İlçemize gelen İLESAM (İlim ve Edebiyat Eserleri Meslek Birliği) Başkanı Radyo ve Televizyon programcısı eğitimci Şair Mehmet Nuri PARMAKSIZ okuduğu şiirler ve şiir edebiyat konulu paylaşımlarıyla geceye renk kattı, izleyicilere şiir tadında bir akşam yaşattı.

İlçe Kaymakam İbrahim Halil ŞIVGAN; halkımızın ve öğrencilerimizin Taşova Kitap Günleri etkinliğine gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür etti.

 

CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.