Taşova İstiklal Marşını Hep Birlikte Okudu

Taşova İstiklal Marşını Hep Birlikte Okudu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. Yılı kutlaması coşkuyla kutlandı.

Taşova ilçesinde vatandaşlar saat 21.00’de balkonlarına çıkarak protokol üyeleri ise İstiklal Marşı’nı toplu olarak Belediye binası önünde belediye hoparlörlerinden halk ile birlikte okudu.

Kaymakam Mustafa Berk Çelik burada yaptığı konuşmada,

“Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı geçmiş yıllarda olduğu gibi coşku ile kutlayamadık. Biliyorum ki içimizde, evlerimizde aynı coşkuyu hissettik. Sizlerle coşku ile kutlayacağımız nice bayramlar geçirmek ümidi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, virüs salgını dolayısı ile evlerinizde kalmanızı rica ediyorum. Bu bayramı sizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, gazilerimize uzun ömürler dilerim” dedi.

Tüm çocuklarımızın bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum, diyen Belediye Başkanı Bayram Öztürk,

“Koronavirüs (Kovid-19) salgını yüzünden hem Türkiye hem de dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Tıpkı tarihte Kurtuluş mücadelesi verirken ve meclisi açarken nasıl hep beraber bütün zorlukların üzerinden geldiysek Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde nasıl meclisi açtık isek bugün de hep birlikte bütün sorunların üstesinden geleceğiz ve memleketimizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için el birliği ile gayret edeceğiz. Dünyada çocuk bayramı olan tek bayram bizim bayramımız. Bu bayramı siz çocuklara armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve bu vatan için canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. Yılına ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer,

“Türk milletinin gönlünde sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri ifade eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin temeli olan çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl tüm ülkemizde büyük bir coşku ile kutlanarak milli birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir. Sevgili öğrenciler, bu bayram sizin bayramınızdır, kutlu olsun. Ulus olarak büyük bir coşku ile yaşadığımız bu bayram sevincini de evlerimizde, balkonlarımızda, bayraklarla süsleyerek yaşamaktayız. Bu durum bizlerin sevincini ve coşkusunu azaltmayacaktır. İnşallah, bundan sonraki yıllarda yine okullarımızda, meydanlarda birlikte şiirler okuyup, birlikte eğleneceğiz” dedi.

Program, havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Video:

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberAlpaslan’da İstiklâl Marşı Coşkusu
Sonraki haberTAŞOVA RAMAZAN İMSAKİYESİ 2020
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581