Amasya İtimat

”TAŞOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLSA İDİM”…

Tayyip Akgül
TAŞOVA BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLSA İDİM YAPILABİLECEK EN BASİT EKİP ÇALIŞMASINDAN NOTLARIM. BİZLERE DEĞER VEREN HER ADAYA NAÇİZANE İLETTİĞİM BİR ÇALIŞMA
7 mahalleye mahallenin belirli yeşil alanlarına sosyal akıllı parklar inşaa edilecek.
(Etrafı tamamen tel örgüye alınmış tek giriş çıkışı olan kamelya mangal yeri ve oyun parklı kamera sistemli)
Depreme dayanıksız inşaatlara kesinlikle izin verilmeyecek, sürekli denetlenecek aynı zamanda her inşaata otopark zorunluluğu getirilecek. Mevcut kat sorunu imar değişikliği ile giderilecek ve yeni yüzyıl teknolojileri inşaatlarda kullandırılacaktır.
Belediye personeline enkaz arama kurtarma eğitimi verilecek ve profesyonel ekip oluşturulacak belirli aralıklarla tatbikat yapıp olası bir deprem veya doğal afette en hızlı müdahaleyi yapması sağlanacaktır.
Barınak sorunu çözüme kavuşacak, hayvanlar kısırlaştırılacak.
Belediyeye ait dernek kurularak bağış alma yetkisi burada kullanılarak elde edilen gelirler önce durumu olmayan fakat yuva kurmak isteyen çiftlere beyaz eşya yardımı yapılacak.
Aynı zamanda 4 yıllık lisans ve 2 yıllık ön lisans kazanan maddi durumu olmayan öğrencilerimize öğrenim fakültesine göre karşılıksız burs verilecek.
Her mahalleye temizlik ekibi oluşturularak mahallelerimizin temiz kalmasını sağlayacağız.
Otogarı Erbaa yolu istikametinde bir yere taşıyıp ilçemize gelişebilirlik yönünde değer katacağız.
Eski otogarı restore ederek açık-kapalı pazar yeri yapıp pazar olmayan günlerde ise ücretli otoparka çevireceğiz.
Mevcut pazar yerini Nihat Yıldırım Park’ı ile birleştirip ticari alana çevirip belediyeye gelir kaynağı oluşturacağız.
Eski belediye binasını KYK yurdu gelene kadar restore edip üniversite öğrenim gören öğrencilerin makul bedel ile barınma ihtiyacını karşılayacağız.
Uygun bir alana Galericiler sitesi kurup şehir içinde ki galerici esnaflarımıza tahsis edip hem ruhsat sorununu ortadan kaldıracağız hem de şehir içindeki araç işgalini ortadan kaldıracağız.
İtfaiye ve Fen işleri amirliğini ilçemize yakışır uygun bir yer tahsis edip modern bir şekilde yeni hizmet binalarının yapılması.
Mevcut İtfaiye ve Fen işleri alanının orta sanayi ticari alan olarak ilçemize kazandırılmasını sağlayacağız.
Şebeke suyu depolarımızın gerekli temizliğini yapıp filtre sistemi kuracağız.
Mevcut belediye arkasındaki alanı ücretli otoparka dönüşüm sağlayacağız yine belediye kasasına ek gelir elde etmiş olacağız.
Yeni mahalle köprüsü ile ile asma köprüsü arası yürüyüş yolu, bisiklet yolu çevre düzenlemesi yapılacak olup bamya pazarı ile karşısı Yeni mahalleyi birbirine bağlayan yaya köprüsü inşa edilecek, aynı şekilde asma köprü ile yeni yapılacak köprü arasında da yürüyüş ve bisiklet yolu ve ışıklandırma çalışmaları yapacağız.
Hazineye ait dağlık alanlarda boş arazileri belediye bünyesine katarak GES (güneş paneli) sistemi kurup öz kaynak oluşturacağız.
Hafta sonları düzenli olarak küçük sanayimizin cadde araları yıkanacak.
Saray kafe yanındaki çocuk parkı yenilenerek tel örgü içine alınacak.
Millet bahçesinin de yola bakan cephesi yeşil bahçe çitleri tarzında güvenlik önlemi içine alınacak olası bir kaza ve can kaybının önüne geçilecek.
İlk etapta Gemibükü köyünü Taşova’ya mahalle yaparak gerekli alt yapı götürülerek imara açarak daha önce de gündeme gelen yapılması planlanan OSB için yerleşim sorununu rahatlatacağız.
TOKİ evlerinden Sanayi mahallesine yaya köprüsü inşa edilerek oradaki vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin ulaşımını kolaylaştıracağız.
Gençlerimizin uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan korumak ve uzak tutmak için sürekli seminerler düzenleyip broşürler dağıtacağız.
Ve yine mahalleler arası küçük yaştan 20’li yaşlara kadar çeşitli spor turnuvaları düzenleyip, dereceye girenlere çeşitli ödüller vereceğiz. (örnek Anıtkabir ziyareti, Çanakkale Şehitlik ziyareti, tarihi turistik yerler gibi)
Boğatamı’ndaki çim sahalarımızı daha da güzelleştirip ilçemize yakışır şekilde tribün yapacağız.
Mesleki okullardaki mesleki alanlarda çalışmalara gerekli desteği verip öğrenci kardeşlerimizin ufkunu açık ve geleceğe güzel bakmalarını sağlayacağız.
Tarımsal ürünlerimizin markalaşma yolunda gerekli adımları atıp tescil işlemlerini sağlayacağız.
Taşova Mezbahanesini yenileyerek hijyenik olarak vatandaşımızın hizmetine sunacağız.
Erbaa yolu istikametinden sanayi giriş bölümünü genişleterek sanayi ye doğru gelen yol asfaltlama çalışması yapılacak ve yol boyu sanayi sitesinin tabelası konulacaktır.
Kaymakamlık makamı ile koordineli bir şekilde ilçemizdeki ve köylerimizde ki turistik alanların gerekli düzenlemelerini yapıp, turizm geliri olan bir ilçe haline dönüştüreceğiz…
Kademe kademe ilçemizi hem Öz kaynak oluşturarak hem de siyasi adımlar ile gerekli yatırımları getirerek sosyal, modern, temiz, ferah ve yaşanabilir bir ilçe haline getireceğiz.
Sürekli göç veren değil, attığımız adımlar ile ilerleyen yıllarda göç alan, göç alırken de hesaplı bir şekilde büyüyen bir ilçe inşaa edeceğiz ve bunu hep birlikte başaracağız.
Not: Alttaki görsel de işaretlediğim alan bu notların oluşturma tarihini göstermektedir…
Bir yazı görseli olabilir

 

Yorum Ekle