TAŞDEF GENEL BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA,,,

Taşovada yapılan istişare toplantısı hakkında İstanbul seçimleri damgasını vurdu eleştirileri dolayısıyla başkan Hasan SEVRAN’DAN açıklama geldi…
06 Haziran 2019 Ramazan Bayramının üçüncü günü Taşova Belediyesi, Taşova Dernekler Federasyonu ile birlikte üye dernekleri başkan, yöneticileri ve muhtarları ile bayramlaşma, istişare toplantısı düzenlenmiştir.
Katılımcı olarak Amasya Adalet ve Kalkınma Partisi millet vekilleri M.Levent Karahocagil, Hasan Çilez, Amasya Ak Parti İl başkanı Mehmet Ünek, Taşova İlçe Başkanı Tekin Sobacı, Mhp İlçe Başkanı Aslan Berber, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Öz bulunmuşlardır. Yine tüm üye dernek başkan ve yöneticileri ile muhtarlarımız da yalnız bırakmamışlardır.
Bilindiği üzere 23 Haziran da İstanbul Yerel seçimleri tekrarlanacaktır. Tüm partilerde olduğu gibi katılım sağlayan tüm siyasiler görüşlerini bildirmeleri doğal olarak yapılmaktadır. Katılım sağlayan Amasya milletvekillerimizde kendi siyasi görüşlerini bildirmişlerdir.
Taşova Dernekler Federasyonu olarak konuşmamız derneklerimizin ve bizim hiçbir siyasi görüşü temsil etmediğimiz ve Amasya ve Taşova’nın çıkarları olmak kaydıyla partisine bakılmaksızın destekleneceği, üyelerimiz ve yöneticilerimiz tarafından kabul edilerek misyonumuz sürdürülmektedir. Buna örnek olarak İstanbul ve Amasya’da farklı siyasi görüşteki adaylar desteklenmiştir.
Toplantı içeriği vekillerin konuşmalarından sonra muhtar ve başkanlarımız köyleri ile ilgili sorunları dile getirmiş, bu konularda da çözüm odaklı sonuçlar elde edilmiştir. Yine Taşova’mızla ilgili Organize Sera Bölgesi sözü vekillerimizce taahhüt edilmiştir. Yine bamya ithalatı yapıldığı bu konuda da önlem alınması gerekliliği takip edileceği de açıkça dile getirilmiştir. Başkaca köy yolları içme suları vb talepler gerçekleşeceği bilgileri üye dernek başkan ve muhtarlarımızı tatmin etmiştir.
Taşova’da Federasyon olarak tam yatırım veya teşvik noktasında olumlu adımların atılacağı dönemlerde eksik bilgi ya da siyasi görüş niteliğinde yorumların ilçemiz ve köylerimiz adına zarar verdiğini hatırlatır herkesin objektif davranması gerektiğini belirtmek isteriz. Taşova Dernekler Federasyonu olarak bizim için asıl olan Taşova ve Taşova’lının çıkarlarıdır. Bu nedenle bulunmadıkları ve içeriğini bilemedikleri konularda yorum yapan hemşerilerimizi sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Bu konuda taraflı olduğumuzu belirten hemşerilerimize yine muhalefet partisi veya diğer partilerin de talepleri dikkate alınıp icra edildiğini teyit edebilirler.
Sonuç olarak katılan tüm üye dernek başkan, yöneticileri ve muhtarlarımıza, vekillerimize il-ilçe başkanlarımıza basın mensuplarına burada sayamadığım tüm hemşerilerimize en içten teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla,
Taşova Dernekler Federasyonu Genel Bşk.
Hasan Sevran

Yorum Ekle