TANIŞ OLALIM TAŞOVAM

TANIŞ OLALIM TAŞOVA’M!

Çok kıymetli okurlar,

bu yazımda sizlere biraz kendimden bahsederek beni biraz daha yakından tanımanıza yardımcı olacağım,nedeni ise bir okuyucumun -yazımın birinde yazdığı yorumda maalesef bana  yazar denen adam diye hitab etmesi,ben  gurbetci bir kardeşiniz olarak sizlerle güzellikleri paylaşmak adına bir şeyler yazmaya çalışıyorum.isteyen okur,istemeyen okumaz daha güzel bir şeyler yazarım diyen arkadaş varsa ben engel değilimya oda yazsın.
Adım yazılarımın sonunda ve başında yazıyor,yorum yazan arkadaşıma duyrulur.
Sevgili okurlar,yaklaşık bir yıla yakın bir zamandır İstanbul’da “AS Amasya’nın Sesi” adında Amasyalıların adeta gözü kulağı vazifesini gören, biz gurbetcilerin haberleşmesini sağlayan, www.asamasyaninsesi.com sitesinde köşe yazarlığı yapmaktayım. Editörü ise Amasya insanına  ve Amasya’mıza çok faydalı bir iş yaptığını her zaman takdir ettiğim, engelli bir kardeşimiz olan Sayın Müslüm Söylerdir. Müslüm SÖYLER, -bazı kardeşlerimiz bunu farketmese de- bana göre çok kıymetli bir kardeşimizdir.
Yine sevgili kardeşlerim, merkezi Amasya’da bulunan Amasyamızın en büyük medya kuruluşu olan www.amasyagazetesi.com Amasya gazetesinde ve Taşovalı olmam itibariyle Taşovamızın hemen, hemen bir asıra yaklaşan kuruluşu olan www.tasova.gen.tr Taşova Gazetesi’nde de İstanbulda biz gurbetcilere hizmet veren, www.haberamasya.com www.tasova.net www.mercimekkoyu.com gazete ve sitelerinde nacizane köşe yazarlığı yapmaktayım ve yazılarımı sizlerle paylaşmaktayım.
Öncelikle bu basın-yayın kuruluşları ile bünyesinde hizmet sunan sitelerin yöneticilerinin site ve gazetelerinin köşelerinde, diğer kıymetli yazar kardeşlerim gibi bana değer verip yazılarıma yer verdikleri için çok müteşekkirim.

Değerli kardeşlerim,

Bizler sılamızdan ayrı, gurbet elde yaşasak da her yıl baba ocağımızı ziyaret etmeyi asla ihmal etmeyiz, yani bir ayağımız doğduğumuz yer olan Taşova’mızdadır.

Fakat okurlarımız bizleri tanımadıkları için zaman zaman bizlere ön yargıyla bakabilmektedirler. Bu da gayet doğaldır zaten.

Değerli kardeşlerim, ben şahsen bu ön yargıyla yaklaşabilecek değerli kardeşlerime kendimden biraz bahsederek kendimi siz okurlarıma tanıtmak istiyorum.

Ben, bindokuzyüzyetmişdöt yılında gurbet ele, yani taşı toprağı altın denen Fatih’in gizemli şehri İstanbul’a geldim. O yıllarda oniki onüç yaşlarında idim, otuzaltı yıldır gurbette yaşıyorum, ekmeğimin dışında hiç kimseyle işim olmamıştır. Çalıştık çabaladık, hayat su gibi akıp gitti. Yüce Yaradan’ın her gününe şükürler olsun inaçlı bir insanımdır. Kimseyi kırmamaya, küstürmemeye özen gösteririm. Hele hele şu particilik var ya particilik… bu güne kadar hiç işim olmamıştır, bundan sonra da asla olmayacaktır. Bir oyum vardır, onu da doğru bildiğim bir siyasi düşüncenin temsilcisi olan partiye veririm; bundan sonra iş biter. Asla sabit görüşlü değilim. Hiç bir zaman sabit fikirli bir insan olmadım.

Bu cennet vatanı, ay-yıldızlı bayrağı ve bu aziz milleti seven herkes benim dostumdur. Milliyetçi bir yapıya sahibimdir. Amasya insanının ve Amasya’nın gönlümdeki yeri apayrıdır. İstanbul yollarında 05 pilakalı bir araç bile görsem duygulanır, sılamın aracı gidiyor, diye mırıldanırım.
Bildiğiniz gibi üç şiir kitabım çıktı. Yazdığım şiirlerden bir çoğu türkü olarak söyleniyor. En çok bilinen türküm ise “Amasyanın Taşları”… Bu üç şiir kitabını ise ”MEVSİM GİBİ” adıyla tek bir şiir kitabında topladım. Demekki, herkes gibi bende de biraz şairlik varmış.
İşin özü bu, sevgili kardeşlerim.
Köşe yazılarımı okuma teveccühünü gösteren herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Yüce Yaradan hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Kalın sağlıcakla…
Sami ASLAN
Şair ve Yazar

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.