Amasya İtimat

SON KURULTAYDA MKK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Eski Polis Şefi Mustafa Böğürcü, Türk siyasi tarihinde köklü geleneği olan Demokrat Partinin  geçtiğimiz ay Ankara’da yapılan 14. Olağan  Büyük kurultayında MKK (Merkez  Karar  Kurulu) üyesi oldu.

Taşova’ya bağlı Uluköy beldesinden İstanbul ilinde ikamet eden hemşehrimiz Mustafa Böğürcüye yapacağı çalışmalarda ve yeni görevinde başarılar diler, tebrik ederiz.

MUSTAFA BÖĞÜRCÜ KİMDİR?

Aslen ilçemize bağlı Uluköy beldesinden olup, 1975 yılında İstanbul’da doğdu…
İstanbul Polis Koleji’ni bitirdikten sonra Polis Akademisinden
1997 yılında mezun oldu. İlk olarak Komiser yardımcısı olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde göreve başladı. Atatürk Havalimanı, Asayiş Şube, Bağcılar ve Güngören İlçe Emniyet Müdürlüklerinde yöneticilik yaptı. 2005 yılında takdir belgeleriyle dolu polislik kariyerine kendi isteğiyle Bakanlık oluru ile istifa ederek son verdi.
Resmi görevden ayrıldıktan sonra emniyetteki tecrübelerini özel sektörde hayata geçirdi. Çok sayıda holdinge güvenlik konusunda danışmanlık yaptı. Daha sonra kendi kurduğu danışmanlık şirketinde iş hayatına devam eden Böğürcü 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP’den İstanbul 3. bölge milletvekili aday adayı oldu.
2015 yılında FETÖ’nün emniyet yapılanmasını anlattığı Paralel Polisler kitabını yazdı ve yayınladı .
Böğürcü bunun yanında 2014/2017 yılları arasında Makedonya, Üsküp’te bulunan MIT Üniversitesi’nde (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) Hukuk Fakültesinden mezun oldu
1 oğlu vardır ve İngilizce biliyor.  

Yorum Ekle