Amasya İtimat

SEYYİD NUREDDİN ALPASLAN KIZ KURAN KURSUNDAN MUHTEŞEM SEZON KAPANIŞI

Taşova’da Yaz Kur’an Kursları Harika Bir Final Programıyla Sona Erdi

İlçemiz Kaymakamlığı Müftülük Konferans Salonunda, Seyyid Nurettin Alparslan Hafız Kız Kur’an Kursu tarafından yaz kuran kursları dönem sonu veda programı 22 Ağustos 2014 Cuma günü gerçekleştirildi.

Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Kaymakam Engin Uysal “Seyyid Nurettin Alparslan Hafız Kız Kur’an kursumuz ciddi emeklerle bugüne geldi, büyük maddi ve fiziki ihtiyaçları geçtiğimiz yıl çözüldü, şimdi ise öğrenci bulma ve yetiştirme vakti… Sadece iki aylık bir eğitim ve gayretle ne kadar güzel şeyler hazırlanmış, ne hayırlara vesile olunmuş, çocuklarımız derslerinde başarılı olmanın yanında milli ve manevi değerlerini de öğrenmişler. Bu tür programları bizler, vermek istediğimiz mesajları ifade etmek için bir fırsat olarak addediyoruz. Yaptığımız işler, gayretlerimiz, çalışmalarımız hayatın akışı içerisinde kaybolup gidiyor. Ancak kalıcı olan hayır işleridir, düzgün çok yönlü insan yetiştirmektir. Bilinçli, çok yönlü nesiller yetiştirmek için, karların içinden kardelenler yetiştirmek için ekstra ne gayret ortaya koymuşuz bu önemlidir. Çocuklarımız cami kurslarında almış olduğu eğitimlerle, aile terbiyesi ile, milli manevi duygularla hayatın içinde ayakta durabilirler” diyerek bu kursların düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Müftüsü İsmail İpek “Bugün itibari ile iki aydır devam eden yaz Kur’an kurslarımız sona erdi. Bu nur yüzlü yavrularımızı yetiştiren, büyüten anne-babalara çok teşekkür ediyorum. Devletimizin sağladığı imkanlarla bu kursları düzenliyoruz. Sayın kaymakamımıza, müftümüze, hocalarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca çocuklarımıza teşekkür ediyorum; iki ay boyunca sıcak günlerde, Ramazan ayında sabırla tatil yapmadan bu kurslara devam ettiler. Bir ağaç on yılda meyve veriyor, insan oğlu ise iki ayda çok güzel şeyler ortaya çıkarıyor” dedi.

İlçe Müftüsü Harun Yılmaz ise “İlçemizde bundan yaklaşık elli yıl önce ilçemizin ilk müftüsü Hafız Mehmet Ali Gültekin’in çaba ve gayretleri ile başlatılan hafızlık müessesesi onun vefatından sonra ilçede uzun yıllar inkıtaya (kesintiye) uğramıştır. Yaklaşık elli yıllık aradan sonra geçen sene itibari ile ilçemizde bir yatılı Kur’an kursumuzu açmaya kaymakamlık olarak, müftülük olarak muvaffak olduk. Bu yıl kursumuzun ilk meyvelerini göreceğiz. Bu yaz kurslarımıza bin beş yüz öğrencimiz devam etti. Bu müesseselerimizin canlı kalması için hepimizin maddi ve manevi desteğine ihtiyacı vardır. En başta evlatlarımızı göndererek destek vermeli ve bu güzel hizmetlerden istifade etmeliyiz.” dedi.

Öğrencilerin ilahiler, şiirler, sikeçler sunması ve protokol üyelerinin öğrencilere katılım belgelerini vermesi ile büyük beğeni toplayan program sona erdi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.