SEPETLİ KÖYÜ 2011 YILI 4. ELMAPINARI ŞENLİĞİ YAPILDI

23-24 Temmuz 2010 Cumartesi-Pazar günlerinde Sepetli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 4. Elmapınarı Yayla Şenliği, İlçemiz Sepetli Köyü Elmapınarı Yaylası’nda yapıldı. Bu sene ilk gün köyde ikinci gün yaylada olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleşen şenliğe katılımın oldukça fazla olduğu ve coşkulu geçtiği gözlendi.

23 Temmuz 2011 Cumartesi günü Taşova girişinde köylülerince karşılanan İstanbul katılımcıları konvoy halinde davul-zurna eşliğinde köye giriş yaptılar. Akrabaları tarafından sevgi seline boğulan katılımcılar istirahat etmek üzere evlerine çekildiler.

Akşam köyde müziğin üstadı Öğretmen Nazif Tutar’ın müzikleri eşliğinde güzel bir eğlence tertip edildi. Havai Fişek gösterilerinin ayrı bir heyecan ve güzellik kattığı gece halaylarla oyunlarla ilerleyen saatlere kadar devam etti.

24 Temmuz 2011 sabahı müzik ve ses sisteminin ayarlanması ve çevre yerleşim birimlerinden dostlar ile Sepetlili katılımcıların yerlerini almasıyla program, Sunucu Öğretmen Kemal Vehbi Onay’ın program akışını açıklamasıyla başladı. Sepetli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Günel, “Açılış ve Teşekkür Konuşması” yaptı. Müteakiben mahalli ses sanatçısı Sibel Ercan müziklerini sunarken Şenlik Tertip Heyeti bütün grupları tek tek ziyaret etti.

Ulusal üne sahip ses sanatçısı Sevda Gül’ün müzik performansıyla eğlenceye katılımın ve katılımcıların heyecanının zirvede olduğu görüldü. Oldukça sempatik hareketleriyle katılımcıların gönlüne taht kuran Sevda Gül dolu dolu bir konser verdi.

Konserin ardından Ağalık Seçimi için her aileden bir temsilci çağrıldı. Küçük bir müzayede ile gelecek yılın Şenlik Ağası yine Sayın Mehmet Erişgen seçildi. Ağalık seçimini müteakip Hediye Çekilişleri yapıldı. Bağışladıkları çeşitli hediyelerle şenliğe katkıda bulunan Taşovalı Esnaflara teşekkür edildi ve hediye talihlisi katılımcılara hediyeleri verildi. Bu arada kendisine maddi değeri büyük hediyeler çıkan Sepetli halkından Naci Akten ve değerli eşlerinin hediyeyi derneğe gelir olarak bağışlaması duygusal anlar yaşattı.

Doyasıya müzik icrası ve eğlencenin ardından Sepetli Dernek Başkanının şenliğe katılanlara, emeği geçenlere, bu işe gönül verenlere teşekkür konuşmasıyla program günbatımında sona erdi.

 

* Diğer resimler için yeni pencere <<<TIKLAYINIZ>>>* Bir başka objektiften  yeni pencere <<<TIKLAYINIZ>>>

* videolar en kısa zamanda tamamlanacaktır. Videolarımız PlayList şeklindedir, bir bölüm bitince diğerine geçer.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.