Selahattin amcadan 50 bin lira bağış

Merzifon’da yaşayan Selahattin Bozkurt, Merzifon aşevine 50 bin lira bağışta bulundu. Başkan Kargı teşekkür için Bozkurt’u evinde ziyaret etti. Kuran-ı Kerim, Türk Bayrağı ve plaket takdim etti.
Ziyaret ardından açıklamalarda bulunan Merzifon Belediye Başkanlı Alp Kargı, “Selahattin Bozkurt amcamızın yaşamış olduğu şehrin ihtiyaç sahibi insanlarına duyarsız kalmayarak, gerçekten günümüz şartlarında hatırı sayılır bir bağış yaptığına şahit olduk. 50 Bin TL’lik bir bağış geçtiğimiz günlerde ilgililerin eşliğinde Merzifon Acze Düşenler Derneği’ne gerçekleşti. Güzel olan şu ki kendisinin gelip bizleri bulması ve memleketinin ihtiyaç sahiplerine bağış yaparak destek olmak istemesi. Amcamızın bu davranışı bizleri çok gururlandırdı.
Günde ortalama 750 insana 365 gün sıcak yemek veren ve zor durumdaki tüm vatandaşlarımıza yardımcı olmak için çalışan derneğimize yapılan bağışa karşı kayıtsız kalamazdım. Kendisine mübarek Ramazan günü Kuran-ı Kerim, Türk Bayrağı ve mütevazi bir plaket takdim ettik. Bu duyarlılığı için kendisine tekrar teşekkür ederim. Sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Bizi takip eden, bizlere sorumluluk yükleyen her yaş grubundan çok fazla sayıda insanımız var. Bu insanların bizlere göstermiş olduğu ilgiyi ve desteği asla boşa çıkartmayacağız” dedi.

Kaynak: Amasya Objektif gazetesi

Yorum Ekle