Amasya İtimat

ŞEHİDİMİZİ GÖZ YAŞLARI İLE TOPRAĞA VERDİK.

0
372

              GÖZ YAŞLARI İLE ŞEHİDİMİZİ TOPRAĞA  VERDİK

        17 nİSAN 2010 Cumartesi akşamı  22:15 sularında Ladik’te hain saldırı sonucu şehit  olan Hüseyin Koç ve Malik Saykal şehit oldu. 

         Mercimek Köyünde 3 bin kişinin katıldığı cenaze töreni öğle namazına müteakip yapıldı.Amasya Müftüsü tarafından şehidimizin cenaze namazı kıldırıldı.Amasya Valisi  Halil İbrahim Daşöz  ”Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa zamanda yakalanacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın ,provokatif eylemlere soğuk kanlılıkla cevap verilmelidir”dedi.Cumhur Başkanı Abdullah Gül ,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , İç İşleri Bakanımız Beşir Atalay’ın baş sağlığı dileklerini ileten Sayın Valimiz Halil İbrahim Daşöz;Şehidin yakınlarına, Mercimek köyü Halkının,Taşova halkının,milletimizin baş sağlığı diledi.

        Daha sonra şehidin naaşı omuzlara alınarak”şehitler ölmez vatan bölünmez”sloganlarıyla şehitler kabristanlığına getirildi.Şehidin naaşı defnedildikten sonra bir grup polis tarafından 3 el saygı atışı atıldı.

        Şehit polis Malik Saykal’ın büyük abisi Mercimek köyü muhtarı Osman Saykal  ve Komser abisi Emin Saykal gelen taziyeleri kabul etti.

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz