“Seçimler kavga aracı olmasın. Sel gider kumu kalır.”

“Seçimler kavga aracı olmasın. Sel gider kumu kalır. Bu seçimler gidecek ama siz akraba olarak komşu olarak kalacaksınız.”

Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun tarihe geçen o güzel sözleri. 25 Mart 2009 yılında şehit edilen o mümtaz şahsiyetin vefatının tam 10. yıldönümü.

Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli, 25 Mart 2019 Pazartesi günü ilçemiz Atatürk bulvarı Adalet ve Kalkınma Partisi Seçim İrtibat bürosu önünde  bir miting gerçekleştirdi. Mitinge; İlimiz milletvekilleri Mustafa Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Belediye Başkanı ve adayı Bayram Öztürk, il genel meclisi ve belediye meclisi üye adayları, Ak Parti il ve ilçe teşkilatı, Kadın ve Gençlik kolları yöneticileri ve partililer katıldı.

Saat 18.00’de başlayan mitingde DSİ’nin devam eden Yeşilırmak Islahı projesi, Organize Sera Bölgesi, Orman İşletme Müdürlüğü  Organize Sera Bölgesi, Baraklı Barajı, köylerde 670 dekar alanın ağaçlandırılarak köylere tahsis edileceğini söyledi. Konuşması esnasında bir vatandaşla diyaloğa girmesi bir Bakan için hoş olmayan bir davranıştı. “Bu adilere cevabı sandıkta verecek misiniz?” şeklinde konuşması ise ilçemizdeki diğer partililerin yüreğinde yara açtı.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel seçimlerine beş gün kala insanlarımızı ayrıştıran bu sözlerin her dönem seçimlerde olduğu gibi bir karşılığının olmayacağına inanıyor, seçimlerin huzur ve barış içerisinde tamamlanmasını temenni ediyoruz.

Yorum Ekle