Amasya İtimat

SAMSUN BÜYÜK ŞEHİR TAŞOVA KARDEŞ ŞEHİR

2014 yerel seçim kampanya dönemi yavaş yavaş ısınmaya başladı.,Türk Milletine ,Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve tüm insanlık alemine hayırlar getirmesi temenni ederim.

 

İlçemiz 30 Mart akşamı sandıktan çıkacak sonuçla 2014/2019 yılları arasında hizmet edecek olan yeni başkanını seçecek ve onunla hizmete devam edecektir. 1944 yılından günümüze kadar hizmet eden belediye başkanları çok gayret etmelerine rağmen, değişik sebepleri mazeret göstererek bu kadar hizmet yapılır. fazlası elimizden gelemiyor gücümüz yetmiyor muhalefetteyiz yada iktidarız anma sözümüz geçmiyor, gibi değişik ifadelerle kendilerine göre haklı veya haksız savunmalarla dönemlerini sona erdirmişlerdir. Taşova tarihinde herkim bir çivi çaktı ise ona teşekkür ediyoruz.

 

2014 yerel seçimleri, Taşova için sıçrama kalkınma hamlelerinin yapılacağı bir seçim olmalıdır. Geçen seçimde yazdığım vizyon belediyeciliği başlıklı yazımı arşivden alıp okuduğunuzda bununla ilintili olacağı alenen bellidir. Hizmet belediyeciliğine hasret kaldığımız bu dönemlerde artık Taşova’nın bir vizyonu olmalıdır ve olmak zorundadır. İlçemizdeki seçimi kim kazanırsa kazansın hizmetlerinin ifası için arkasındaki bir güce mutlaka ihtiyacı vardır. İşte o güç belki Allah’ın lütfü kim bilir beklide bir mutlak kader… O güç ne iktidar nede şahıs gücü Tamamen bir kurumsal kimliği olan Büyükşehir gücü.. Samsun büyük şehir belediyesi. Aramızdaki uzaklık 100km. ilçesi Ladik ise 40 km. bu kadar yakın.

 

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HEPİMİZİN YAKINDAN TANIDIĞI DR. FERHAT GÜNAYDIN.

 

Ferhat bey ilçemizde doğmuş büyümüş bu sokakların çamurları ile oynamış,İlk,orta ve lise tahsilini burada tamamlamıştır. ilçemizde yaşayan bir ailenin evladıdır. Taşova’nın sorunlarını en iyi bilenlerden biridir. Fazla anlatmaya gerek yok, siz daha yakından tanıyorsunuz. Gerek Samsun Devlet hastanesi başhekimi olarak gerekse özel hastanelerde görev yaptığı süre içerisinde hiçbir Taşovalı hemşerisini şu veya bu fikirde diye ayırmadan, dışlamadan, yabancı olarak görmeden sağlık problemlerinin çözümü için elinden gelen hiçbir şeyi esirgemeden gereğini yapmıştır. Sadece sağlıkla ilgili alanda tüm eforunu Taşovalıya harcamaktan esirgemeyen bu kişinin büyükşehir belediye başkanı olması halinde ekonomik sosyal ve kültürel alanda neler yapabileceğini artık siz tasavvur edin. Bu nedenlerle..

 

Şayet Taşova’nın önünün bu 5 yıllık dönemde Aydınlığa çıkmasını istersek, hangi partili olursak olalım,nasıl ki Ferhat bey AKP li CHP li MHP li şucu bucu ayrımı yapmadı ise bizde ayrım yapmadan, isterseniz adına mikro milliyetçilik deyin,ister başka tanımla ifade edin Taşova’nın geleceği için Ferhat beye destek olmanın çok önemli olduğunu göz ardı etmemeliyiz. Bize yakışanda budur..

 

Sağlıktan alın eğitime,sosyal ve kültürel faaliyetlerden alın yatırımlara,yatırımlardan istihdama kadar tüm alanlarda her türlü teknik desteğin ve fikirlerin alınabileceği, projelerin hayata geçirilmesindeki hızın artmasında,fikir alışverişinin rahatlıkla yapılabileceği bir güçle beraber olmamayı kimse istemez sanırım.

 

Peki nasıl olacak bu iş. çok basit. Yeter ki biz isteyelim samimi olalım. herkesin mutlaka Samsun’da bir yakını tanıdığı akrabası eşi dostu mutlaka vardır. Esnaf arkadaşlarımızın samsunlu esnafa,tüccara tacire. Memur arkadaşlarımızın memurlara, öğrenci kardeşlerimizin okuldaki tanıdıklarına, gerek sosyal medya gerekse telefonla ulaşarak desteklerini istemesi ,Ferhat bey için değil Taşova için olacaktır.

 

İlçemiz Taşova, Samsun Büyükşehirin kardeşi olacaktır. Artık başka güç aramaya gerek kalmadan arkasında ,güvenebileceği, makul taleplerinin geri çevrilmeyeceğine inandığı gücü bilen Taşova, sıçrama hamlelerini çok rahat yapacaktır. Karar sizindir Taktir Allah’ındır. Sizde onaylıyorsanız, şimdiden başlayalım, tuşlara basmaya….

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.