Amasya İtimat

SAKARYA BÜYÜKŞEHİRE TAŞOVALI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI…

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel seçimleri için aday listeleri 20 Şubat 2024 Salı günü il ve ilçe seçim kurullarına teslim edildi.

Memleket Partisi’nden, Sakarya (Adapazarı) Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilçemiz Belevi beldesi doğumlu 8 yıldır Sakarya’da Serbest avukatlık yapan Avukat Ali Sarı gösterildi.

”Doğruları sürdüreceğiz, Eksikleri tamamlayacağız, Yanlışları düzelteceğiz” sloganıyla yola çıkan Ali Sarı’ya başarılar diliyoruz.

KENDİ DİLİNDEN BİYOGRAFİSİ:

1992 yılında Amasya ili Taşova İlçesinin Belevi Beldesi’nde dünyaya geldim. 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğuyum. İlk ve ortaokulu beldemizdeki Belevi İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Lise eğitimimi girdiğim sınavda başarılı olarak yatılı olarak Ordu IMKB Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladım. Üniversite Eğitimimi Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde iyi bir ortalama ile tamamladım. 2015 yılında Sakarya’da varlık yönetim şirketleri ile çalışan bir hukuk bürosunda işe başladım. 2017 yılında Sakarya Barosu’nda stajımı tamamlayarak avukatlık ruhsatımı aldım. 2017 yılından beridir Adapazarı’nda kendi büromda serbest avukatlık faaliyeti yürütmekteyim ve Adapazarı’nda ikamet etmekteyim. 2017-2019 yılları arasında Serdivan Tüketici Hakem Heyeti’nde baro temsilciliği, 2024 yılı itibari ile Adapazarı Kaymakamlığı İnsan Hakları Kurulu Üyesiyim. Sakarya Barosu’nda yer alan başta İnsan Hakları Merkezi olmak üzere komisyon ve merkezlerde yöneticilik faaliyetlerine devam etmekteyim. Arabuluculuk Eğitimi başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren bir çok kurumdan almış olduğum eğitim sertifikaları mevcuttur.2018 yılında Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adayı olması ile CHP Adapazarı teşkilatına üye oldum. 2019 CHP Kurultayı’ndaki süreçten rahatsız olup istifa ettim. Memleket Partisi’nin kurulması ile birlikte kurucu il yöneticisi oldum. Ardından Adapazarı Kurucu İlçe Başkanlığı ve yapılan kongre ile seçilmiş ilçe başkanlığı yaptım. Partimizin 1. Olağanüstü Kurultayı’nda yedek Genel Disiplin Kurulu Üyesi oldum. Aynı zamanda kurultay delegesiyim.

Yorum Ekle