Amasya İtimat

Şair Kasım Alper Özdemir Midyat’da Sevgiyi paylaştı..

Haber : Midyat Sizin Haber – Fotoğraflar: Midyat İlçe Milli Eğitim Sosyal Medya Hesapları

Türk Edebiyatının genç ve başarılı isimlerinden şair ve yazar Kasım Alper Özdemir, Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu şehire gelip çeşitli etkinliklere imza attı.

İlk olarak Midyat Fen Lisesi öğrencileriyle okul konferans salonunda kariyer günlerinde buluşan Özdemir usta şairlerin şiirlerini ve kendi şiirlerini de yorumlarken öğrencilerle bol bol sohbet etti.

Etkinlikte öğrencilerde Necip Fazıl Kısakürek’ten Ahmet Arif’e, Yavuz Bülent Bakiler’den Attila İlhan’a kadar şairlerin şiirlerini okuyup şarkılar da söylediler..

Midyat Fen Lisesi Müdürü Ramazan Aykat Kasım Alper Özdemir’e teşekkür etti..

Özdemir; Midyat gençliğine hayran kaldığını dile getirdi..

Bir diğer etkinlikte ise Yeşilöz Köyünde okuyan yaklaşık 45 ilkokul öğrencisine aynı zamanda İyilik Hareketi öncülerinden olan Kasım Alper Özdemir tarafından kışlık mont, çeşitli kırtasiye malzemeleri ve kaynak kitaplar hediye edildi..

Köydeki çocukların mutluluğuna şahit olup onlarla sohbet edem İlçe Mili Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay ise ilçemizde bir iyilik gönüllüsünü bir edebiyatçı bir şair bir sunucuyu ağırlamak ayrı bir mutluluk oldu.

Köylerimizde ziyaretlerle şiir dinletisi ile İstanbul’dan ilçemize gelen Kasım Alper kardeşimize çok teşekkür ediyorum; dedi..

Kasım Alper Özdemir ise Midyat ilçesine hayran kaldığını ve bir daha gelmek istediğini de dile getirdi.

Yorum Ekle