Sağlıkçılardan Teröre Tepki

 

 

İlçemizde sağlık çalışanları, terör saldırılarında öldürülen meslektaşları için basın açıklaması yaptı.

Taşova Devlet Hastahanesi önünde toplanan sağlık çalışanları terörü protesto etti.

Taşova Devlet Hastanesi Başhekimi Ferruh Çam “Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla genç- yaşlı-çocuk- bebek demeden halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü sağlık çalışanlarımıza,ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor.

Üç sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarla hayatını kaybetti.Onlarca çalışanımız alıkonuldu hastanelerimize ambulanslarımıza ateş edildi sağlık hizmeti aksatılmaya çalışıldı.

Son olarak Hakkari Şemdinli’deki hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale geldi. En büyük zararı bizden Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü.

Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayan ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.

Çalışanlarımız ve masun insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler terör örgütünün insanı değerlerden ne kadar uzaklaştığının  da kanıtı niteliğindedir”dedi.

Yorum Ekle