RENOVASYON ÇALIŞMALARI BİTEN DEVRE İLKÖĞRETİM OKULUNDA AÇILIŞ YAPILDI

RENOVASYON ÇALIŞMALARI BİTEN DEVRE İLKÖĞRETİM OKULU’NDA AÇILIŞ  YAPILDI

İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil ŞİVGAN’ın öncülüğünde başlatılmış olan “Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu” Projesi kapsamında onarım çalışmaları tamamlanan Devre Köyü İlköğretim Okulunun açılışı 13-06-2011 Pazartesi günü yapıldı.

Devre Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törene İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil ŞİVGAN, , Taşova Belediye Başkanı Özgür ÖZDEMİR,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY, İl Genel Meclisi Üyeleri,Belde Belediye Başkanları,  İlçemizdeki kurumların daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler,veliler ve köy halkı katıldı.

Saat 11:30’da saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan tören, Okul Öğretmeni Beytullah EMİR’in açılış konuşması ile devam etti. Daha sonra sırası ile Devre Köyü Muhtarı Ömer KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY, Taşova Belediye Başkanı Özgür ÖZDEMİR ve İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil ŞİVGAN birer konuşma yaptılar. Devlet-vatandaş işbirliği ile okullarda yapılan  bakım ve onarım çalışmalarının geleceğe yapılan en önemli yatırım olduğunun vurgulandığı konuşmalarda, organizasyonu İlçe Nüfus Müdürü Vahap  YILMAZ tarafından yürütülerek bu çerçevede onarımı tamamlanan okulun bunun en güzel örneği olduğu vurgulanarak, emeği geçen herkese teşekkür edildi.

Konuşmalardan sonra Devre Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Sunumların bitiminden sonra törene katılan protokol heyeti yenileme çalışmaları bitmiş olan Devre Köyü İlköğretim Okulunun açılışını yaptılar.

Dersliklerin gezilmesinin ardından  okul bahçesinde köy halkınca verilen ikramın ardından program sona erdi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.