Rektör Orbay, Kongre Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Metin Orbay, İlçemiz Yüksel Akın Meslek Yüksekokulunda geçtiğimiz ay inşaatına başlanan 300 kişilik kongre ve kültür merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Yüksek Okul müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Demir öğrencilerin daha nezih ortamda eğitim öğretimlerine devam etmeleri amacıyla yapılacak çalışmaların projelendirilip yapım aşamasına geçildiğini belirterek, Öğrencilerin akademik ve sosyo-kültürel faaliyetlerini sergileyebilecekleri bir kongre ve kültür merkezine ihtiyaç duyduklarını ve 300 kişilik kongre ve kültür merkezi, yemekhane ile kantinin 2019-2020 akademik yılında faaliyete açılmasının beklendiğini söyledi.

Merkezin yapılacağı alanda yaptığı incelemede Amasya Üniversitesinin temel felsefelerinden birinin halkla iç içe olmak olduğunu anlatan Rektör Prof. Dr. Orbay ise, Taşova’da sosyal, bilimsel, kültürel etkinliklerin yapılacağı bir konferans salonu eksikliği olduğuna değinerek yapılacak salonun hem öğrencilerin hem de halkın hizmetinde olacağını vurguladı.

İlçemiz Yüksel Akın Meslek Yüksekokulunun kurulduğu günden bu yana fiziki ve akademik olarak büyümesinden dolayı çok memnun olduklarını anlatan Kaymakam Kudret Kurnaz, yüksek öğretim vizyonu ve misyonunun ilçemiz için bir kazanç olduğunu vurgulayarak Ulaştırma sektörüne yönelik programlarıyla yüksekokulun her geçen gün geliştiğini, ilçe halkı ve yönetimi olarak her zaman yüksekokulun gelişim, dönüşümü için destek olacaklarını belirtti.

Üniversitelerin eğitim öğretim misyonlarının yanı sıra bir ilin, ilçenin kalkınmasında, gelişmesinde en önemli unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Bayram Öztürk de üniversiteyle halkın buluşmasını çok önemsediklerini, bu buluşmanın ise ancak projelerle, etkinliklerle çeşitli çalışmalarla olabileceğini, bu noktada etkinliklerin yapılacağı kongre ve kültür merkezinin hayata geçirilmesini sabırsızlıkla beklediklerini  söyledi.

Yorum Ekle