Regaip Kandili Çarşı Camii’nde yapılan programla ihya edildi..

Regaip Kandili 18 Şubat 2021 Perşembe günü Çarşı Camii’nde yapılan programla ihya edildi.

Merkez Çarşı Camii’nde Regaip Kandili dolayısıyla İlçe Müftülüğünce yatsı namazı öncesi program gerçekleştirildi. Program Cami görevlileri Ahmet Fırat ve Ahmet Nazım Güneş’in Kur’an-ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif ve ilahileri ile devam etti.

İlçe Müftüsü Ferhat Koçak gecenin anlam ve önemini içeren vaazını ifa etti. Konuşmasına Asr Sûresini okuyarak başlayan Koçak, özetle, zamanın ve ömrün insana sermaye olarak verilen birer emanet olduğu ve en güzel şekilde değerlendirilmesi gerektiğini, dünya hayatının imtihan olduğunu, içerisinde olduğumuz salgın hastalığın da bu imtihanın bir parçası olduğunu, müminin zor zamanlarda sabrederek, genişlik zamanlarında şükrederek kârlı çıkacağı ve ecre nâil olacağını, kandil gecelerinin kendi özümüze dönme, muhasebe, tövbe, ibadet ve dua ile yeni, tertemiz bir sayfa açmaya vesile olması ile değer kazanacağını ifade etti.

Program Müftü Koçak’ın yapmış olduğu dua ile son buldu. Ardından yatsı namazı kılındı. Namazın akabinde cemaatin kandili tebrik edildi.

Yorum Ekle