Amasya İtimat

RAHMET AYI RAMAZANA KAVUŞTUK

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayına bu sene de kavuştuk.

Tüm dünyada olduğu gibi, ilçemiz de ramazan ayı coşkuyla karşılandı. İbadetlerle en güzel şekilde ihya edilmeye çalışılıyor.

İlçe Müftülüğünce hazırlanan vaaz ve irşad programı gereği, Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri öğle namazı ve teravih namazı öncesinde Merkez Çarşı Camiinde değişik hatipler tarafından vaaz yapılıyor.

Ayrıca bayan hoca hanımlar tarafından öğle namazı öncesinde Merkez Çarşı camii, Yemişen mahallesi ve Tepe mahallesi camilerinde mukabele okunuyor. Salı günleri öğle namazı sonrasında bayanlara çarşı camiinde sohbet yapılıyor.

Bu sene bir yeni uygulama da mukabelenin ezbere okunması, hatimle teravih namazı kılınması.

Alçakbel köyü Terzili mezrası camii imamHatibi Hafız Bayram Tuncer, Ramazan ayı boyunca ilçe merkezinde görevlendirildi. Bayram Hafız ikindi namazı öncesi Çarşı Camiinde mukabele okuyor, Yeşilırmak camiinde de hatimle teravih kıldırıyor. Böylece yıllardır uygulanmayan bir sünneti ilçemizde yeniden uygulama imkanı bulduk.

Tüm okuyucularımızın mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, yapacağımız ibadetlerle bu aydan kazançlı çıkarak bayrama kavuşmayı temenni ediyoruz.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.