Amasya İtimat

PAZAR YERİ KONULU TOPLANTI YAPILDI

Belediye Başkanı Özgür Özdemir tarafından Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinin katıldığı Sebze ve emtia pazarı ve köy minibüsleri durağı ile ilgili bir toplantı yapıldı.

 

3 Haziran 2009 Çarşamba günü saat 16.00’da Belediye Başkanlığı makam odasında başlayan toplantıya Enerko ltd. şt. sahibi Özkan Ağış, İl Genel Meclis Üyeleri G. Hayati Özkan, Yusuf Koca, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Zeki Güngör, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Yüksel, Ziraat Odası Adına Fevzi Yıldız, Belediye Meclis Üyeleri:Aslan Mehmet Torun, Ali Kurt, Mehmet Duman, Ali Kavak, Mehmet Pasun Taşıyıcılar Koop. Başkanı Sezai Cingöz, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif Başkanı Turgut Çelik, Karadenizliler Derneği Başkanı Bayram Öztürk, TOKSOY Başkanı Lütfü Uzun, Sulama Birliği Başkanı Nurettin Avcı, Türk-Eğitim Sen Temsilcisi Nurettin Alan, Eğitim Bir Sen Temsilcisi K. Vehbi Onay, Eğitim Sen Temsilcisi Emin Uzun, TEK Gıda İş Temsilcisi Ömer Alpat ve Birol Almış, Alirıza Ağış, Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Hüseyin Uysal katıldılar.

 

İlçe pazar yeri konusunda söz alan katılımcılar bu konuda meydanın değerlendirmesini talep ederken, yöresel ürünlerin pazarlanabileceği yer konusunda Galericiler Sitesinin Değerlendirilmesini istediler. Eski Uluköy Caddesi kenarındaki alanın pazaryeri olarak yeterli olabileceği ifade edildi.

 

Pazar yeri tespit Komisyonu kurulması kararlaştırıldı ve Komisyona; G. Hayati Özkan, Mehmet Duman, Aslan Mehmet Torun, Turgut Çelik, İsmail Yüksel, Zeki Güngör, Bayram Öztürk, Ali Rıza Ağış, Osman Yüksel, Mustafa Yaylacı, Alaattin Çınaz seçildiler. Ayrıca pazar yeri konusunda anket yapılacak.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.