Amasya İtimat

Paralel yapı ile mücadele edenler, mücahid görünenler

15 Temmuz darbe girişiminden sonra devletin almış olduğu kararlar doğrultusunda paralel yapı ile bağlantılı bazı memurlar görevlerinden alındı, bazı iş adamları sorgulandı. Bu ülke genelinde yapılan bir uygulama idi.

Devlete bu uygulamada siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları destek verdi. İlçemizde de gelişmeler bu şekilde oldu. Ama ne var ki, siyasi ayağına dokunulmadı. Onlarla ilgili bilgi, belge ve duyumu olanlar (mücahid görünümlü)  kimselerden hiç ses çıkmadı. Hatta, 17-25 Aralık’tan önceydi gibi söylemlerle  ört-bas edilmeye çalışıldı. Sokakta herkes konuşuyor,ama kendilerine bunlarla ilgili bir şeyler sorulduğunda bildiklerini bile gizleyen, sanki hiç bir şey olmamış gibi  adeta susan ya da sükut geçen mücahid görünümlü insanları gördük ve buna da şaşırmadık.

Okullu yıllarda hocam mücahidin tarifini yaparken “iki çeşit mücahitler daha vardır ,  Yatak mücahitleri ve kaçak mücahitler ” derdi . Meğer haklıymış. Zamanla anladık ki; bildiklerini gizleyen ya da söyleme cesareti gösteremeyen mücahid görünümlüler bu tarife uyuyor olsa gerek. Varsın söylemesinler. Allah’da biliyor, milletimizde. Bir gün o mücahid görünümlüler vicdanlarının sesini dinler, akl-ı selim hareket eder ve konuşurlar. Susmak onlara bir şey kazandırmaz. Konuşurlarsa da bir şey kaybetmezler. Susarak, bu yapının gizlenmesine yardımcı olursunuz. Milletin vebalinden kurtulamazsınız.

Saygılarımla

Recep Yurteri

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.