Amasya İtimat

ÖZGÜVENİ ÇOK YÜKSEK BİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

TAŞOVA’DA 21 YAŞINDA GENÇ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SEFA KAHRİMAN…

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler seçimlerinde Yeniden Refah Partisinden Taşova Belediye Başkanlığı için Adaylığını açıklayan Sefa Kahriman,  Taşova’da açık hava toplantısında vatandaşlara seslendi.

29 Şubat 2024 Perşembe günü eski Buğday Pazarı ilçe meydanında saat 16.00’da başlayan mitinge; Yeniden Refah Partisi Amasya Belediye Başkanı adayı Sema Sökme, Amasya Ziyaret kasabası Belediye başkanı adayı Kerem Tokmak, Amasya Merkez İlçe Başkanı Gökhan Akasyon, Amasya il ve ilçe yönetimleri ile vatandaşlar katıldı.

Açık hava toplantısında “Artık söz gençlerin olmalıdır” diyen Kahriman, “Selam olsun davamızın erlerine, selam olsun kalbi Erbakan diye atan davanın kutlu ve kıymetli mensupları. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.  Çok kıymetli Taşovalı hemşerilerim bir ay sonra gerçekleşecek olan 31 Mart 2024 tarihinde sandıklara giderek illerimiz ve ilçelerimizin Belediye Başkanlarını seçeceğiniz. Bizlerde Yeniden Refah Parti’mizden  doğduğumuz bu topraklara şimdi hizmet vakti diyerek Taşova’yı hakettiği yere getirmek için meydanlara çıktık. Bu meydan zorlukların olduğu meydandır ama bilinmesini isterim ki asıl zor olan seçim malinde ortaya koyduğun mücadele değil asıl zor olan davana ülkene milletine laik bir siyasetçi olmaktır. Bize siyaseti öğreten büyüklerimiz siyasetten önce makam peşinde koşmamayı, tek gayemiz Allah yolundan ayrılmayarak dürüst siyaset yapmayı öğretiler. Ne diyordu merhum liderimiz Prof Dr Erbakan hocamız, “Biz siyaseti oy için değil Allah rızası için yapıyoruz” Önemli olanda tamda budur. Alla’hın rızasını kazana bilmektir, bazı başkan adaylarımız benim yaşımı soruyorlar 20 yaşındayım dediğimde gülerek “daha gençsin” diyorlar evet genciz çünkü bizler bu yola gençliğimiz koyduk, ruhumuzu koyduk ama makam için değil Allah rızasını kazanmak için siyaset yapıyoruz. Şimdi bir bakalım gençler neler yapmış Peygamber efendimiz dönemine baktığımızda sahabelerin yarısı hazreti Ali efendimiz Allah’ın yer yüzündeki aslanı 100 yaşında, Hz Ömer efendimiz 14 yaşında, Abdullah bin Mesud 16 yaslarında, Osmanlıya baktığımızda Fatih Sultan “Ya İstanbul beni alır ya ben İstanbulu alırım” diyerek tekbirlerle İstanbul’u feth etiği zaman 20 yaşındaydı. Bizlerde Allah’ın izniyle ya bismillah diyerek niyet etik. Sözlerimi sonlandırırken  üstadın şu dizeleriyle son vermek istiyorum;

“Mihraptan İlâhî kelâm geliyor! Yere, dipsiz gökten selâm geliyor! Ne makam, ne rütbe, ne pul, savulun Erbakanlar geliyor” dedi.

Açık hava mitingi sonrası Cumhuriyet Halk Partisi Amasya milletvekili Reşat Karagöz, CHP Taşova İlçe Başkanı Ömer Sayan ve CHP Taşova Belediye Başkan adayı Ömer Özalp, Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan adayı  Kahriman’ı konuşmasından dolayı tebrik ettiler.

Yorum Ekle