OSMANLI MEDENİYETLER İTTİFAKINI YAŞATMA DERNEĞİNDEN KONFERANS

Amasya’da; Merkezi İstanbul’da bulunan Osmanlı Medeniyetler İttifakını Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen “Osmanlının kültürü, yaşantısı,  İstanbul’un Fethi, İslam, Tasavvuf ve Mutluluk” konulu konferansı  7 Haziran 2009 Pazar günü yapılacak .


 


Amasya Merkez Yüzevler mahallesi Yeni sinema düğün salonunda saat 13.30-17.30 arasında yapılacak konferansı konuşmacı olarak araştırmacı yazar Cuma Bulut sunacak.


 


Dernek yetkilerinden alınan bilgiye göre; konferans’da günümüzde insanlığın en çok ihtiyacı olan ve geçmişte “Asrı saadette” ile “Osmanlı döneminde” yaşanan gerçek mutluluk, saadet ve huzur ortamına ulaşmanın çok önemli sırlarının verileceği, bu nedenle tüm Amasyalı kardeşlerimizin; bu çok önemli konferansı kaçırmamalarını ve nasipse mutlaka katılmalarının; hidayet, dünya ve ahiret saadetleri açısından çok önemli olduğu ifade edildi.


 


Konferans sonunda katılan tüm misafirlerin konu ile veya istenilen her konuda sualleri alınarak, konferansı veren kişi tarafından cevaplandırılacağı öğrenildi.


 


Konferansa katılım ücretsiz olup, hanımlar için de yer ayrıldı.

Yorum Ekle