Amasya İtimat

ÖMER CELEP AKPARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 Mahalli İdareler Genel Seçimleri yaklaşırken Belediye Başkan aday adaylarının açıklamaları hızlanıyor. Eğitimci-Şair-yazar Ömer Celep ilçemiz Belediye Başkanlığı için  Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adaylığını açıkladı.

 

Ömer Celep’in biyografisi ise şöyle:

1952 yılında Taşova Çambükü Köyünde doğdu. İlköğreniminin Dörtyol köyünde, Orta öğrenimini Tokat İmam Hatip Okulunda bitirdi. Bu diploma ile Suluova Cami personeli kontrol memurluğuna atandı. Bu görevde iken Üniversite sınavlarına girerek Erzurum Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne girdi.

Bir taraftan okuluna devam ederken bir taraftan da Kontrol Memurluğu görevinden ayrılarak O günlerde yeni açılmakta olan Suluova Et ve Balık Kurumuna puantör olarak girdi. Burada Öz Gıda İş sendikasının Suluova Şubesini kurdu. Bilahare Sendikanın Ankara’da yapılan genel kurul çalışmasında Öz Gıda İş Sendikasının Genel Teşkilatlanma Sekreterliğine seçildi. Sendikanın Türkiye çapında teşkilatlanmasında etkin görev aldı. Aynı Zamanda HAK İŞ Konfederasyonunun kuruluş aşamasında da etkin çalışmalar yaptı. Yapılan kongrede Sendikanın genel sekreterliğine seçildi. Bu görevde de bir süre çalıştıktan sonra Kayıtlı olduğu fakülteyi bitirerek Sendikadaki görevinden ayrıldı. Milli Türk TALEBE BİRLİĞİ adındaki Üniversite öğrenci derneğinde Amasya BAŞKANLIĞI ve Erzurum’daki şubesinde de görevler aldı.

Okulunu bitirdikten sonra Askerlik görevini Yedek Subay olarak tamamladı. Askerlik dönüşü Van- Muradiye Lisesine Edebiyat öğretmeni olarak atandı ve bilahare Taşova Lisesi Edebiyat öğretmenliğine atandı. Daha sonra Taşova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev aldı. Bu görevden alındıktan sonra gerek il içi ve gerekse il dışı olmak üzere çok değişik yerlerde görevler yaptı.

Halen Taşova Sağlık Meslek lisesinde Edebiyat Öğretmeni iken seçilme hakkını kullanmak üzere görevinden istifa ederek Taşova Belediye Başkanlığına aday oldu.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.