Amasya İtimat

OKULUNA HİÇ GİDİLMEYEN OKUL MÜDÜRLERİNİ NASIL TAKDİR ETTİKLERİ MERAK EDİLMEKTE

 

Okul  Müdürlerinin performans değerlendirilmesi konusunda taraflı davranıldı ve başarılı okul müdürlerinin tecrübe ,başarı ve liyakati hiçe sayıldı.

 

 

Başarısız saydıkları okul müdürlerinden Fesih Aktaş ( Sağlık Meslek Lisesi Müdürü )  2009 yılında yapılan müdürler  sınavında   85 puan alarak Amasya birincisi olarak o  makama geldiği  herkes tarafından bilinmektedir. Velinin ve öğrencilerin gözünde  başarının zirvesinde olan Aktaş’ın  yıl sonunda mezun ettiği öğrencilerin  KPS sınavı sonunda  % 70‘inin   göreve başladığı kamu tarafından çok iyi bilinmektedir. Başarısız sayılarak görevden alınması ve  tasfiye edilmesi hangi kritere göre yapılmıştır? Böyle başarılı ve özverili bir müdürün başarısız bulunmasına aklımız ermiyor. 4 ay önce ilçe milli eğitim müdürlüğüne getirilen Mustafa Tümer’in Sağlık meslek lisesine bir kez dahi gitmeden, okulun öğretmen,  personel, veli ve öğrencilerinin fikrini almadan, hiçbir belgeye ve bilgiye dayandırılmadan değerlendirme yaptığı gün gibi ortadadır.

 

Yine başarısız idareci sayılarak görevden alınan  Atatürk Ortaokulu Müdürü  Abdullah Seçkin, daha önce çalışmış olduğu  okullardaki çalışmalarından dolayı dönemin valilerince takdirname ile ödüllendirilmiştir.2009 yılında yapılan müdürlük sınavında toplamda en yüksek puanı alarak Atatürk Ortaokulu müdürlüğüne atandığı tüm Taşova halkı tarafından  bilinmektedir. O göreve gelmeden önce Atatürk Ortaokulu’nun başarı ve  fiziki durumu herkes tarafından biliniyordu.

Abdullah Seçkin’in Atatürk Ortaokulu’na atanması ile birlikte orada yapmış olduğu çalışmalar tüm Taşova kamuoyu ve öğrenci velileri tarafından bilinmektedir. Zemin katı kanalizasyon sularının istilasına uğrayan bir okulun zemin katı , şimdi kütüphane ve konferans salonu olarak kullanılıyor. Bir ilk olarak kurduğu mehter takımı, öğrencilere verilen etüt çalışmaları, okul bahçesinin tamamının kilitli parke taşı ile kaplanarak öğrencileri çamur ve su deryasından kurtarması, okul duvarlarının bakım ve onarımını en iyi şekilde yaptırmak başarı sayılmıyor  ama soruşturma geçiren hakkında işlem yapılan bir müdür 100 tam puan alıyor.

Başarısız sayılan bu okul müdürlerimizi , Taşova halkı vicdanında değerlendirerek en yüksek puanı vermiştir. Önemli olanda budur.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.