Oktay ve Emel Öğretmen Unutulmadı

 

 

Van depreminde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden öğretmen çift için 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Van Zübeyde Hanım İlköğretim Okulunda zihinsel engelliler öğretmeni olarak görev yaparken 23 Ekim 2011’de meydana gelen  depremde eşi Emel Türkoğlu ile hayatını kaybeden Oktay Türkoğlu’nu ilçemizdeki  meslektaşları unutmadı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer Oktay Türkoğlu’nun  mezarı başındaki anma töreninde yaptığı konuşmada, öğretmenler ve eğitim camiası için 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün önemine işaret ederek; “Görevi başında bir doğal afet sonucu hayatını kaybeden meslektaşımızı unutmadığımızı göstermek için buraya geldik.Bizim için her ne kadar fiilen aramızda olmasa bile eğitim camiasının bir ferdi olmaya devam edecektir. Biz inanıyoruz ki asker olsun,polis olsun öğretmen olsun görevi başında hayatını kaybettiği zaman şehitlik mertebesindedir.İnşallah Yüce Rabbim kendisine rahmeti ile muamele eder. Ben ailesine,eğitim camiasına başsağlığı diliyorum.Kendisini hiçbir zaman unutmadık unutmayacağız.İnşallah rabbim kendisini cennetine koyacaktır diye düşünüyorum”dedi.

Oktay Türkoğlu’nun babası İzzet Türkoğlu; “Yine bir hüzün yine bir gam keder içimiz sardı. Şehit oğluma ve tüm şetihlere Allahtan rahmet diliyorum.Arkadaşlarına,meslektaşlarına ve müdürlerine görevlerinde başarılar diliyorum.Bizi bu özel günde unutmadıkları için var olsunlar sağ olsunlar” dedi.

Daha sonra öğretmen çift için dua edilen törene Tümer’in yanı sıra şube müdürleri Ahmet Ergün, Hamit Yıldırım, meslektaşları ve Oktay Türkoğlu’nun yakınları katıldı.

Van’da 23 Ekim 2011’de meydana gelen depremde eşi ile enkaz altında kalarak hayatını kaybeden genç öğretmen Oktay Türkoğlu’nun cenazesi memleketi Amasya’nın Taşova ilçesinde, eşi Emel Çiler Türkoğlu’nun cenazesi ise Konya’nın Akşehir ilçesinde defnedilmişti.

 

Yorum Ekle