OKETÇP, ÇORUM TARIM FUARINDA

0

5. Çorum Tarım Fuarı 24-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Çorum Ticaret ve Sanayi Odası,  Fuar ve Kongre Merkezinde açılacak.

Kısa adı OKETÇP olan Orta Karadeniz Ekolojik Tarım Çiftçi Platformu TBMM milletvekilleri ile yapılan istişare neticesinde 2015 yılında Kemaleddin Oktay Koordinatörlüğünde Gümüşhaciköy’de kuruldu. OKETÇP Başkanı ise Tokat Niksar Organik tarım yetkilisi Mevlüt Metin olup, 700 çiftçiye  hizmet veren OKETÇP Amasya, Tokat ve Çorum’da ekolojik tarım yapan çiftçilerin tüm sorunlarını gönüllü olarak çözüme kavuşturmaya çalışan bir sivil toplum kuruluşudur.

Genel Koordinatör Kemaleddin Oktay, Atlas Fuarcılık Yönetim Kurulu ve Toprak TV ve üyeleri ile fuar sorununu masaya yatırdı. Toplantı sonucu Atlas Fuarcılık tüm fuarlarda Orta Karadeniz Ekolojik Tarım Çiftçi Platformu uyelerinin ürünlerinin tanıtımının yapılması kararını hiç bir karşılık beklemeden aldı. Toprak TV ise OKETCP fuar faaliyetlerini ekranlara taşıyacak. Bu kapsamda 24 Kasım 2016 Perşembe günü saat 12.00’de Çorum fuarında  Gıda Tarım ve Hayvancılık  Bakanı Faruk Çelik’in katılımları ile fuar açılışı esnasında OKETCP stand açılışı da gerçekleştirilecek.

24-27 Kasım2016 tarihleri arasında yapılacak olan 5.  Tarım Fuarında, geçtiğimiz yıl olduğu gibi ilçemizden Same ve Deutz Fahr traktörleri Amasya geneli ve Erbaa bayii Ün ticaret de stand açacak.

Yorum Ekle