OKA, Taşova’da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

 

İlçemizde  Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından 4 Ocak 2018 Perşembe günü , 2018 yılı Mali Destek Programı bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Müftülük konferans salonunda saat 10.00’da başlayan toplantıda katılımcılara OKA’nın 2018 yılında “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” ile “Organize Sanayi Bölgelerinde Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında sağlayacağı destekler hakkında bilgiler verildi.

 

İlçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz yaptığı açılış konuşmasında;  Taşova Amasya’nın doğa ve turizm bakımından en önemli ilçesi. Çünkü biz çok önemli bir varlığa Boraboy gölüne sahibiz. Boraboy gölündeki turizm, alt yapı yatırımlarını tamamlayabilme adına biz 2015 yılında olduğu gibi 2018 yılında da OKA’nın teklif çağrısına karşılık verip, bu alt yapının tamamlanması için projemizi hazırlayarak  sunacağız” dedi.

Toplantıda konuşan OKA Proje Uzmanı Mustafa Özgür Töngel, programlar kapsamında Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat’ta faaliyet gösteren organize sanayi bölgelerinin temel ve teknik altyapı ihtiyaçlarının karşılanmasını, turizme yönelik fiziksel altyapının iyileştirilmesini hedeflediklerini aktardı.

Parayı kırsal alana nokta atışlarla doğru yerlerde kullandırmayı çalışıyoruz.

Taşova ilçemiz için lojistik ve doğa sporları konuları çok önemli. Boraboy gölü gibi bir değeri bulunmakta. Bunun için turizm projelerine önem vermeliyiz. Ayrıca Organize tarım projeleri de bu programın için katılabilir.

Proje kapsamında hibe almak isteyenler her zaman bize başvurarak detaylı bilgi konusunda destek alabilirler” dedi.

Bilgilendirme toplantısına; Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri,  bazı köy muhtarları katıldı.

 

Yorum Ekle