O SADECE MİLLETVEKİLİ DEĞİL, AMASYALILARIN KARDEŞİ

 

Evet sevgili dostlarım ;

Bu yazımda sizlere bahsedeceğim kişi, Amasya CHP  milletvekili sayın Ramis Topal

Ramis Topal 1960 Amasya  doğumlu bir kardeşimiz.

Özel sektörde iş hayatına atılmış ve Matsan Matbaa Cilt Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kurmuş Amasyalı Sanayici ve İş adamları Derneği’nin de  kurucu üyeliğini yapmış ve bu görevinde  Başkan yardımcılığı  ve başkanlığı  yapmıştır.. Daha sonra, sırasıyla Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) Kurucu üyesi, yönetim kurulu üyesi, denetim kurulu Üyeliği ve başkan yardımcılığı,  Gümüşhacıköy İlçesi ve Köyleri Derneği (GÜMYAD) kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür.. Fenerbahçe kulübü kongre üyesi olup, Fenerbahçe Boks şubesine önemli katkılarda bulunmuştur.. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde CHP’ den Amasya milletvekili seçilmiştir. Türkiye-Brezilya ve Türkiye-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Değerli dostlar;

Sayın Ramis  Topal miletvekilimiz ile uzun yıllara dayanan bir tanışıklığımız ve güzel bir dostluğumuz var.

Yıllardır  İstanbul’daki Amasyalı derneklerin içerisinde, bir çok dernek başkanları ile birlikte haşır neşir olup gitmişizdir.

Bu haşır neşir olma girişimlerimizin amacı ise, İstanbul gibi büyük bir metropolde Amasyalıları bir arada tutmak, onları  birbirleriyle tanış yapmak,  kaynaştırmak ve Amasyalının, Amasyalıdan haberi olmasını sağlamak, hastalarımızdan düşkünlerimizden haberdar olmaktı, bu böylede devam etmektedir.

Bunun için kısa adı ADEF olan Amasya Dernekler Federasyonu ve Amasya il derneğimiz  gibi bir çok kasaba ve köy derneklerimiz mevcuttur.

Bu dernekler aracılığı ile çeşitli etkinlikler düzenlenir ve İstanbuldaki Amasyalılar zaman zaman bir araya gelirler.

Fakat bir zaman geldi; Sayın Ramis Topal kardeşimiz , 2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Amasya milletvekili  oldu.

Böylelikle İstanbuldaki biz Amasyalılar o milletvekili oldu.  Artık  onu aramızda göremeyiz, ona  ulaşamayız onunla konuşamayız diye düşünüyorduk..

Fakat hiç de düşündüğümüz gibi olmadı değerli dostlar, Ramis Topal vekilimizi  ne  zaman arasak telefonumuza çıktı, ne zaman bir etkinliğe davet etsek icabet etti.

Nerede bir davet varsa orada onu gördük.. İl , ilçe kasaba köy derneklerinin etkinliklerinde ve her türlü davetlere katılma gibi bir mütevazılığı gösterdiği için ona İstanbul’daki Amasya dernekleri olarak teşekkür ediyoruz.. Çünkü o hiç değişmedi Amasya’ yı, ilçeleri , kasabaları köy köy dolaştı. Hem de bıkmadan usanmadan. Herhalde CHP ‘de böyle 50 milletvekili olsa CHP ‘ yi kimse tutamaz.

Değerli dostlar; halk artık partiye değil lidere ve çalışana oy veriyor..

Ben de şahsen öyle yapıyorum, oyumu partiye değil  şahısın projelerine ve çalışmalarına bakarak veriyorum..

Değerli dostlar; Ramis beyin bir özelliğide asla sekreterya kullanmaz. Kim ararsa arasın telefonuna kendisi çıkar ve cevap verir.. Eğer o an müsait değilse daha sonra mutlaka  size geri dönecektir.

Ben de böyle bir vekil ile dost ve arkadaş olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.

Sayın Ramis Topal milletvekilimizin çalışmalarını ve mütevazılığını gördüğüm ve takdir ettiğim için de bu  yazıyı yazma gereği duydum..

Kendisine başarılar diliyor saygılar sunuyorum..

Saygılarımla..

 

 

Yorum Ekle