Amasya İtimat

O BİR DERVİŞ O BİR DAVA ADAMIYDI

Bölgemizde ülkücü hareketin kanaat önderliğini ağabeyliğini dava adamlığını yapmıştır sevgili ağabeyimiz Ali Rıza Günaydın. Ülkemizin bu kaotik döneminde aramızdan ayrılarak sonsuzluğun sahibine hakka yürümüştür mekânı cennet, kabri nurlarla dolsun.

O bir derviş o bir dava adamıydı
Dava adamı olabilmek onu hakkıyla adam gibi yaşamak kolay iş değildir.
Sağlam bir iman ister.
Yürek ister.
Cesaret ister.
Maddi ve manevi fedakârlık ister sabır ister düşüncesiyle yaşam arasında uyum ister.
İnternetin etkin olmadığı yıllarda fedakârca Taşova gazetesi ile gurbetteki hemşerilerimizi ilçemize köyümüze bağlı tutarak bölgemize olan hasretimizi gidermiştir.
Yerel Gazetecilik yorucu yıpratıcı emek isteyen bir iştir. Günümüzdeki gibi dijital değildi. Bir köşe yazısı için saatlerce uğraşılarak harfleri tek, tek dizilikten sonra kâğıt kokusunun içinde baskıya verilirdi. Masraflı ve yorucu bir iştir bu işten para kazandığını sanmıyorum.
Yerel gazetecilik kazanç kapısı değildir bir gönül bir sevda işidir.
Ali Rıza abi kim bilir belki de cebinden para harcayarak davası, bölgesi için bu hizmeti yakınlarıyla beraber sürdürmüş evlerimize kadar Taşova gazetesini bizlere ulaştırmıştır.

Yüz yüze Tanışıklığımız

90’lı yıllardı Taşova gazetesinde haftalık köşe yazıları yazmaya başlamıştım. Ahmet
Günaydın ve Ali Rıza ağabey ile her hafta görüşür yazı hakkında öneri ve eleştirilerini alırdım.
Çalıştığım işle alakalı bir değişim düşüncem vardı; konuyu açıp açmamakta çok tereddüt etmiştim. Konuyu açtığımda sabırla dinledi. İlgili kişilerle görüşerek çözümü için olağanüstü çaba sarf etti, Rabbim ondan razı olsun.
O bizler için bir öğretmen, güvenebileceğimiz bir ağabey örnek alacağımız bir dava adamı olmuş, Hakkın rızasınca dervişçe yaşamıştır.
Dava adamıydı. Önyargılı, ayrıştırıcı olmadı. İdeolojik takıntılara bakmadan her görüşten insana gazetenin kapısını açarak gazetesinde her türlü görüşün yazılıp çizildiği platforma dönüştürdü.
Aynı günlerde davanın çilesini çekmiş ömrünü davaya vakfetmiş iki güzel iki yiğit insanı Ali Rıza Günaydın ve Cihat Günel Ağabeyleri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.
Ruhları şad mekânları cennet kabirleri nurla dolsun.

YLMZ SRGN

Yorum Ekle